Lange Land in Top tien.
Lange Land in Top tien.

Meer inspraak in ziekenhuis

Actueel 888 keer gelezen

Zoetermeer - Het college van B&W heeft wederom een brief aan minister Kuipers geschreven. Burgemeester Bezuijen en wethouder Ter Laak willen meer invloed op de zorg in de stad. Nu zijn zij, zoals ze in de brief aan de minister schrijven, ‘een tandeloze tijger’.

Door Hélène Ouwerkerk

Dit schrijft wethouder Ter Laak in een memo aan de gemeenteraad.
Aanleiding voor de brief en het memo is het voornemen van het bestuur van het Haga Ziekenhuis dat recentelijk met het Lange Land Ziekenhuis is gefuseerd, om de geboortezorg weg te halen uit Zoetermeer. “Als gemeente merken we dat onze middelen om hierin de belangen van onze inwoners te behartigen uiterst beperkt zijn”, aldus de burgemeester in de brief aan minister Kuipers. De gemeente Zoetermeer heeft het Integraal Zorgakkoord ondertekend. Hierin is vastgelegd dat het belang van de patiënt en de inwoner in de zorg voorop moet staan.
Dit is geregeld in de algemene maatregel van bestuur (AMvB) maar volgens het college komt daar in de praktijk niet veel van terecht. Dat werd deze zomer duidelijk toen het ziekenhuis in augustus 2022 plotseling de spoedeisende hulp tijdelijk sloot. Volgens het college heeft de gemeente beperkte mogelijkheden om mee te beslissen over de koers van het ziekenhuis. Ook worden zij pas in een laat stadium geïnformeerd. Zo zitten er in de ziekenhuizen veel medici aan tafel als er over koerswijzigingen wordt besloten. Ook de financiële belangen zijn vertegenwoordig in de overleggen. Maar er zit niemand aan tafel die expliciet de belangen van de inwoners vertegenwoordigd. Dat moet anders vindt B&W.
In haar brief roept het college aan minister Kuipers op om de belangen van inwoners eerder en beter mee te nemen in het acute zorglandschap en de bijbehorende ministeriële regeling aan te passen omdat deze niet voldoet.

Tijdens de raadscommissievergadering van 22 mei wordt over het onderwerp ‘Behoud van volwaardige geboortezorg in Zoetermeer’ gesproken.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Mike (links) en Remko hebben het initiatief voor Invictiusloop genomen.
Invictusloop, een sportief evenement voor veteranen 25 jul, 13:38
Afbeelding
Column: Een focus op kerken in Zoetermeer 25 jul, 09:49
De geslaagden bij jiu jitsu
Geslaagde examens bij Budoschool Kai Sei 24 jul, 16:39
Scouts gaan op kamp.
Jubileumkamp Scouting JMC 24 jul, 15:36
Eric en zijn zoons Rick (links) en Chris.
Fietsen voor Parkinson op en rondom de Cauberg 24 jul, 13:32
Tuincentrum De Driesprong aan de Berkelseweg 5 in Zoetermeer.
Grote Summer Sale bij Tuincentrum De Driesprong: hoge kortingen op tuin, barbecue en woondecoratie 24 jul, 12:34
Afbeelding
Op vakantie? Ga goed voorbereid! 24 jul, 11:15
Zoetermeerders kunnen aanschuiven in de keet van kunstenaar Marja Milo (r) om een gezegde of aanmoediging op te schrijven, net als vele andere bezoekers. Marja Milo: "Alles mag vol" Foto: Marit Nikerk.
Marja Milo verzamelt levenswijsheden in haar schaftkeet 24 jul, 10:34