Een groep van enthousiaste senioren leerde eenvoudige technieken om bijvoorbeeld uit grepen te komen.
Een groep van enthousiaste senioren leerde eenvoudige technieken om bijvoorbeeld uit grepen te komen.

Weerbaarheid voor senioren bij Fit en Veilig Zoetermeer

Actueel 198 keer gelezen

Zoetermeer - Onlangs sloot een groep Zoetermeerse senioren de cursus ‘Weerbaarheid en Zelfverdediging’ van Fit en Veilig Zoetermeer succesvol af.  

Fit en Veilig heeft als doel om jonge én oudere senioren uit Zoetermeer en omstreken actief te houden. Naast de al jaren bestaande succesvolle cursus Actieve Valpreventie, is Fit En Veilig Zoetermeer dit jaar ook gestart met een cursus Weerbaarheid en Zelfverdediging voor Senioren. Een groep van enthousiaste senioren leerde eenvoudige technieken om bijvoorbeeld uit grepen te komen. Iedereen deed dat op haar of zijn eigen niveau. Weerbaarheid gaat niet alleen over weten wat te doen als je wordt aangevallen of belaagd, maar vooral ook om bewustzijn en zelfvertrouwen. Door goed op je omgeving te letten en gevaren te herkennen, kun je veel doen om een fysieke confrontatie te voorkomen. Thema’s als houding, omgevingsbewustzijn, hulp vragen, grenzen stellen en effectief communiceren kwamen daarom ook aan bod. Belangstelling? De 7-weekse cursus vindt vanaf 2 september weer wekelijks plaats op woensdagen van 19.00u – 19.50 uur in sporthal De Limiet. Kijk voor meer informatie over de cursussen en om in te schrijven op:
www.fitenveiligzoetermeer.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Het betonnen festivalterrein P9 in Zoetermeer kleurt zaterdag 29 augustus groen.
DaKmarkt vol plekkies voor stekkies 16 aug, 12:32
Pasar Mini Rokkeveen
Middag voor cultuur, muziek en lekkers 16 aug, 10:48
Marmergrondel. In 2002 voor het eerst in ons land gevangen en dit voorjaar volgens Waarneming.nl voor het eerst in Zoetermeer. Foto Arno van Berge Henegouwen
Natuur onder de loep: Marmergrondel 16 aug, 08:29
Het Christelijk Mannenensemble
Christelijk Mannenensemble zoekt zangers voor najaarsproject 15 aug, 14:41
Zomerfeest aan het einde van de zomervakantie. Foto: Jeroen Stahlecker.
Groot zomerfeest brengt kinderen en buurt samen 15 aug, 12:34
Weltevreden anno 1905
Wandeling door Stationsstraat 15 aug, 10:50
Ad van der Helm, pastoor H. Nicolaasparochie
Column - Religie Lekker Belangrijk: Ruimte Maken 15 aug, 08:31
Op de foto van links naar rechts Hans Slootbeek, Gabi Schutterhoef en Gerard Aartsen.
Linedance bij Highway 51b 14 aug, 14:30 1