
Jubileumfeest voor Scoutinggroep JMC
Actueel 848 keer gelezenZoetermeer - Scoutinggroep John McCormick (JMC) viert dit jaar 80 jaar bestaan. “Bij JMC word je, dankzij de inzet van vele vrijwilligers, uitgedaagd je persoonlijk te ontwikkelen en je grenzen te verleggen met uitdagende activiteiten”, aldus de groep.
Het 80 jarig jubileumfeest wordt groots gevierd tijdens de JMC-dag op zaterdag 6 juni. Onderdeel van het feest is een reünie. Daarnaast gaat de gehele groep van 19 t/m 25 juli op Jubileumkamp.
Het initiatief tot het oprichten van de oudste Scoutinggroep in Zoetermeer werd in maart 1946 genomen. Jan van Well, pastoor van de St. Nicolaasparochie, deed dit samen met Flip Rademaker en Frans Buytendijk. De padvindersgroep kreeg de naam ‘St. Nicolaasgroep’ mee. Binnen twee jaar werd de verkennersgroep uitgebreid met een welpenhorde. De opkomsten werden gehouden op de zolder achter het parochiehuis van de St. Nicolaaskerk (Dorpsstraat 18). Voor het oprichten van een meisjesjeugdbeweging werden Jeanne Moers-Smits, Annie Blaauwhof en Nel Rijneveen door de pastoor gevraagd. De meisjesgroep met gidsen en kabouters koos voor de naam ‘Reinildagroep’. Zij hielden hun opkomsten op zolder van de oude jongensschool (achter Dorpsstraat 14). Anno 2026 heeft de groeiende scoutinggroep tien speltakken voor leden tussen de 5 en 23 jaar. Meer informatie over het heden en verleden van scoutinggroep John McCormick is te vinden op
www.johnmccormick.nl.













