Hoe oud zijn ze? Hoe komen ze daar? Hoe en waar werden ze gemaakt? Foto: pr
Hoe oud zijn ze? Hoe komen ze daar? Hoe en waar werden ze gemaakt? Foto: pr

Alles over pijpenkoppen vinden in de grond van Benthuizen

Actueel 1.097 keer gelezen

Benthuizen - Op vrijdagavond 3 mei houdt de Historische Kring Benthuizen haar Algemene Ledenvergadering, na de pauze wordt een lezing gegeven over Pijpenkoppen in de Benthuizense grond.

Er zijn - ook in Benthuizen - mensen die bij graaf- of grondwerkzaamheden vast wel eens een of meerdere pijpenkoppen aangetroffen hebben. Hebt U zich wel eens afgevraagd hoe ze daar terechtgekomen zijn? Door wie en waar ze gemaakt zouden kunnen zijn? Hoe oud ze zijn? Waarom zijn ze zo verschillend?

Op deze en nog meer vragen kunt U een antwoord krijgen, als U de lezing bijwoont van Chris van der Klugt uit Koudekerk aan den Rijn. Hij heeft er vanaf z’n jeugd een hobby van gemaakt om pijpenkoppen te zoeken en te verzamelen en zo veel mogelijk hun oorsprong te achterhalen. De verzameling pijpenkoppen die hij heeft omvat zo’n 2200 stuks. Sommigen zijn wel 400 jaar oud en zijn ruwweg gevonden in een gebied tussen Hillegom, Voorburg en Alphen aan den Rijn.

Kom naar de PowerPointpresentatie op 3 mei In de Hoeksteen, Dr. Albert Schweitzerlaan 3, Benthuizen. De zaal is open vanaf 19.45 uur. Aanvang om 20.00 uur. Iedereen, ook niet leden hartelijk welkom. De toegang is gratis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Jeremy Neijssel als raadsheer. Foto: Willem van Oranje - de musical.
Jeremy uit Zoetermeer vecht mee in musical Willem van Oranje 20 jun, 15:13
Kereltje vindt het heerlijk om bij je in de buurt te zijn.
Kat Kereltje zoekt rustig en liefdevol thuis 20 jun, 13:05
Burgemeester Michel Bezuijen.
Column: Veiligheid op straat 20 jun, 11:10 2
Gerard Aartsen (r).
Gerard Aartsen (80) is nog altijd niet uitgedanst 20 jun, 10:01
Guus (11) van basisschool De Elzenhoek won de derde editie van de Drone Cupfinale.
Drone Cup: “Geweldig om fanatisme van leerlingen te zien’’ 19 jun, 16:06 1
De vertegenwoordigers kwamen samen om ervaringen uit te wisselen en kennis op te doen. Foto: Jeroen Stahlecker.
Eten & Ontmoeten-bijeenkomst 19 jun, 14:46
Foto ter illustratie; de Zoetermeerse pandbrigade is opgestart om woonfraude en onrechtmatig woongebruik aan te pakken.
Hoe gaat het nu met de Zoetermeerse pandbrigade? 19 jun, 13:54
Sharmaine Doesburg-Pex is fotografe en heeft voor deze gelegenheid foto’s van Zoetermeer opgehangen.
Kunstenaar in de spotlight bij My cup of vinyl 19 jun, 12:43