GroenLinks en PvdA slaan de handen ineen en gaan samen verder.
GroenLinks en PvdA slaan de handen ineen en gaan samen verder.

GroenLinks en PvdA gaan samen

Actueel 764 keer gelezen

Zoetermeer - De leden van GroenLinks en de PvdA in Zoetermeer hebben vrijdag 15 maart een historisch besluit genomen: beide partijen gaan met één lijst en één programma meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 2026.

Op Europees, landelijk, provinciaal en lokaal niveau wordt al vaak in één fractie samengewerkt. De lokale afdelingen van beide partijen bepalen zelf of ze dit doen of niet, en met overgrote meerderheden zien de leden in Zoetermeer nu een verregaande samenwerking helemaal zitten. Het besluit is na een zorgvuldig proces, dat werd voorbereid door een werkgroep met leden van beide partijen, genomen.

“We konden elkaar altijd al goed vinden, maar er waren natuurlijk ook verschillen en soms waren we het ook niet met elkaar eens”, zegt fractievoorzitter Jordy Boerboom van GroenLinks. “Nu er echter op allerlei niveaus al zoveel wordt samengewerkt, heeft deze werkgroep verkend hoe we ook hier in Zoetermeer de linkse samenwerking nog meer kunnen versterken. Met dit mooie resultaat.”

Fractievoorzitter Margot Kraneveldt van de PvdA is eveneens groot voorstander van deze samenwerking. “Samen staan we sterker en kunnen we het progressieve geluid stevig laten horen in Zoetermeer”. 

Aparte fracties
Tot aan de verkiezingen zijn GroenLinks en PvdA officieel nog twee aparte fracties in de gemeenteraad, maar ze vergaderen al samen en stemmen hun standpunten met elkaar af. “We zullen misschien nog weleens verschillend stemmen, maar dat is helemaal niet erg. Natuurlijk gaan we samen plannen bedenken en actie voeren, dus Zoetermeer zal stap voor stap kennismaken met de combi GroenLinks-PvdA”, aldus Kraneveldt en Boerboom.

Verkiezingsprogramma
Het is nu de taak aan de afdelingsbesturen om een gemeenschappelijke kandidaatstellingsprocedure te bedenken en een verkiezingsprogramma op te stellen. “Zoals het in democratische ledenpartijen hoort, betrekken we de leden daar voortdurend bij en zij hebben het laatste woord over hoe we dat precies gaan doen”, benadrukken de beide afdelingsvoorzitters Klaas Dijkhuis (GroenLinks) en Lennie Huizer (PvdA). “Daarmee gaan wij nu flink aan de slag, zodat we eind volgend jaar met een fantastische kandidatenlijst en een geweldig programma helemaal klaar zijn voor een spetterende verkiezingscampagne!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Annemieke Schipper, voorganger Apostolisch Genootschap Zoetermeer
Column - Religie Lekker Belangrijk: De steen die leert huilen 8 aug, 08:25
Proeverij kruidenthee
Ontdek de kracht van kruiden in Hof van Seghwaert 7 aug, 16:37
Een trotse broer en zus die dolblij zijn met hun nieuwe bouwpakket.
LEGO-verrassing voor kinderen VoorleesExpress 7 aug, 15:38
Afbeelding
Vestingdagen 2.0: een weekend vol sfeer in Hellevoetsluis 7 aug, 13:34
Cemile versiert haar winkelraam.
Dorpsstraat opnieuw voor één dag Drawstreet 7 aug, 12:27
Gezelligheid bij de opening van de ontmoetingsplek in Buytenwegh
Nieuwe ontmoetingsplek in Buytenwegh 7 aug, 10:37
Martijn Bom en Marco de Bruin.
Bom en de Bruin naar NK Subbuteo 6 aug, 15:32
De deelnemers op de groepsfoto.
Kids Tennis&Padel 3Daagse bij BTC 6 aug, 14:29