Liesbeth van Bemmel informeert graag over de eetbare natuur.
Liesbeth van Bemmel informeert graag over de eetbare natuur.

Nieuw seizoen bij het Voedselbos Benthuizen

Actueel 1.020 keer gelezen

Zoetermeer - In maart start het seizoen bij Voedselbos Benthuizen. Je kunt je aanmelden voor een Pluk & Proefwandeling of je kunt lid worden van het Voedselbos.

Het voedselbos in Benthuizen is 1,2 hectare groot en staat helemaal vol met bomen, struiken en planten waar je van kunt eten. Voor voedselbosbouwer Liesbeth van Bemmel is het voedselbos een grote botanische en culinaire ontdekkingstocht. Zij zegt hierover: “Ik heb in de afgelopen jaren heel veel geleerd over eetbare natuur. Het is geweldig om te weten dat er zoveel eetbaar is met veel verrassende smaken. Het is echt fantastisch om te ontdekken dat de natuur zoveel te bieden heeft.”

Een Pluk & Proefwandeling is een goede manier om kennis te maken met het voedselbos. Na ontvangst met koffie of thee met iets lekkers van eigen oogst krijg je een uitgebreide rondleiding door het voedselbos. Daarbij krijg je uitleg over de verschillende eetbare planten die je direct zelf kunt plukken en proeven. De activiteit wordt afgesloten met een proeverij in de ontvangstruimte of op het terras. Liesbeth: “Ik vind het leuk om te zien hoe verrast mensen zijn. Het is dezelfde verassing waar mijn ontdekkingstocht jaren geleden mee begon. Het is ontzettend leuk om te weten dat er bijvoorbeeld eetbare bloemen zijn en dat je bladeren van verschillende bomen kunt eten. En dat het vaak ook nog eens erg lekker is. Uiteraard vertel ik er ook bij wat je er in de keuken mee kunt, bijvoorbeeld in een salade, een pesto of ander gerecht. Dan kunnen mensen de opgedane kennis ook zelf thuis toepassen.”

Je kunt zelf bepalen waar je aan meedoet. Liesbeth: “Een deel van de leden vinden het leuk om mee te helpen met de aanplant en het onderhoud van het voedselbos, lekker samenwerken in de buitenlucht. Anderen vinden het leuk om samen te oogsten en samen jam te maken of peertjes te stoven. En weer anderen nemen deel aan de activiteiten die we voor de leden organiseren zoals de rondleidingen en de lunches waarbij we gezamenlijk oogsten, koken en eten. Daarnaast zijn er ook mensen die af en toe eens langskomen om voor zichzelf iets te oogsten of iets te kopen in het winkeltje. Voor ieder wat wils. De eerste Pluk & Proefwandeling is op zaterdag 9 maart en de tweede op zaterdag 30 maart. Aanmelden kan via de website: Agenda - Voedselbos Benthuizen. Aanmelden als lid van Voedselbos Benthuizen kan vanaf 15 maart. Kijk voor meer informatie op de website: Lidmaatschap (voedselbosbenthuizen.nl)

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Jeremy Neijssel als raadsheer. Foto: Willem van Oranje - de musical.
Jeremy uit Zoetermeer vecht mee in musical Willem van Oranje 20 jun, 15:13
Kereltje vindt het heerlijk om bij je in de buurt te zijn.
Kat Kereltje zoekt rustig en liefdevol thuis 20 jun, 13:05
Burgemeester Michel Bezuijen.
Column: Veiligheid op straat 20 jun, 11:10 2
Gerard Aartsen (r).
Gerard Aartsen (80) is nog altijd niet uitgedanst 20 jun, 10:01
Guus (11) van basisschool De Elzenhoek won de derde editie van de Drone Cupfinale.
Drone Cup: “Geweldig om fanatisme van leerlingen te zien’’ 19 jun, 16:06 1
De vertegenwoordigers kwamen samen om ervaringen uit te wisselen en kennis op te doen. Foto: Jeroen Stahlecker.
Eten & Ontmoeten-bijeenkomst 19 jun, 14:46
Foto ter illustratie; de Zoetermeerse pandbrigade is opgestart om woonfraude en onrechtmatig woongebruik aan te pakken.
Hoe gaat het nu met de Zoetermeerse pandbrigade? 19 jun, 13:54
Sharmaine Doesburg-Pex is fotografe en heeft voor deze gelegenheid foto’s van Zoetermeer opgehangen.
Kunstenaar in de spotlight bij My cup of vinyl 19 jun, 12:43