Samenwerking tussen Hof van Seghwaert en Fonteynenberg
Samenwerking tussen Hof van Seghwaert en Fonteynenberg

De Hof van Seghwaert en Fonteynenburg gaan voor groei

Actueel 1.882 keer gelezen

Zoetermeer - De Hof van Seghwaert en welzijnsorganisatie Fonteynenburg zijn een nieuwe samenwerking gestart. De perenboomgaard is al een fijne ontmoetingsplek voor de buurt. Door de samenwerking met Fonteynenburg wordt het nu ook een plek voor participatieprojecten waar iedereen aan mee kan doen. 

Fonteynenburg begeleidt mensen met een psychische kwetsbaarheid naar herstel door samen met hen te bouwen aan eigen netwerk en een zo zelfstandig mogelijk wonen, werken en leven. Een belangrijk deel van het werk van Fontynenburg gebeurt in de CJOE participatiecentra, waar de deelnemers meedoen aan activiteiten.
De Hof van Seghwaert is een historische boomgaard in Seghwaert. Bewoners hebben het initiatief genomen om deze perenboomgaard te behouden als cultureel erfgoed en om te vormen naar een sociaal groen trefpunt in de wijk.
Vanaf 22 februari biedt CJOE regelmatig nieuwe leuke activiteiten aan in de boomgaard. Activiteiten voor alle leeftijden die voor iedereen toegankelijk zijn. Zoals bijvoorbeeld een schrijfcafé, fotografieworkshops, samen koken, creatieve workshops en een speurtocht. Ook komen er cursussen gericht op communicatie en herstel.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Jeremy Neijssel als raadsheer. Foto: Willem van Oranje - de musical.
Jeremy uit Zoetermeer vecht mee in musical Willem van Oranje 20 jun, 15:13
Kereltje vindt het heerlijk om bij je in de buurt te zijn.
Kat Kereltje zoekt rustig en liefdevol thuis 20 jun, 13:05
Burgemeester Michel Bezuijen.
Column: Veiligheid op straat 20 jun, 11:10 2
Gerard Aartsen (r).
Gerard Aartsen (80) is nog altijd niet uitgedanst 20 jun, 10:01
Guus (11) van basisschool De Elzenhoek won de derde editie van de Drone Cupfinale.
Drone Cup: “Geweldig om fanatisme van leerlingen te zien’’ 19 jun, 16:06 1
De vertegenwoordigers kwamen samen om ervaringen uit te wisselen en kennis op te doen. Foto: Jeroen Stahlecker.
Eten & Ontmoeten-bijeenkomst 19 jun, 14:46
Foto ter illustratie; de Zoetermeerse pandbrigade is opgestart om woonfraude en onrechtmatig woongebruik aan te pakken.
Hoe gaat het nu met de Zoetermeerse pandbrigade? 19 jun, 13:54
Sharmaine Doesburg-Pex is fotografe en heeft voor deze gelegenheid foto’s van Zoetermeer opgehangen.
Kunstenaar in de spotlight bij My cup of vinyl 19 jun, 12:43