De scholendriehoek aan het Van Doornenplantsoen. Foto: Gerard van Warmerdam
De scholendriehoek aan het Van Doornenplantsoen. Foto: Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Preventief de handen ineen voor meer veiligheid op school

Actueel 1.107 keer gelezen

Zoetermeer - Betere afspraken met scholen, gemeente en politie en vooral preventief problemen voorkomen. Dat is de insteek van het Convenant Schoolveiligheid dat morgen wordt ondertekend door burgemeester Bezuijen en (onderwijs)wethouder Van der Meer.

Door Hélène Ouwerkerk

Het Convenant Schoolveiligheid bestaat al sinds 2012. Begin vorig jaar zijn stappen gezet om het plan te vernieuwen. Door de schietpartij in een speeltuin in Buytenwegh en een geweldsincident op een parkeerterrein bij een school is dit versneld. Bij het convenant zijn alle middelbare scholen maar ook MBO Rijnland, de gemeente, politie en het OM betrokken.
Een belangrijk veranderpunt is de preventie laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Via jongerenwerkers zijn we bezig met de problematische jongerengroepen in de stad. Nu worden mogelijke problemen preventief gesignaleerd. Uiteraard wel met inachtneming van de AVG en privacy.” Ook Rob van Tricht, veiligheidscoördinator van het Praktijkcollege, roemt deze preventieve aanpak. “Door het convenant is duidelijk wat we moeten delen en zijn de verschillende scholen met elkaar in contact. Ook de rolverdeling is een enorm verbeterpunt.”
Voor burgemeester Bezuijen is het convenant belangrijk. Zijn woordvoerder: “De burgemeester heeft duidelijk gemaakt dat het belangrijk is om niet alleen maar te straffen maar juist ook aan de voorkant actie te ondernemen. De incidenten waar we vorig jaar mee te maken kregen waren heel zichtbaar in de stad en hadden veel impact.” Als het aan de gemeente ligt wordt de aanpak ook regionaal of zelfs buiten de regio uitgerold. Het convenant wordt donderdag  ondertekend.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54
Diverse deelnemers zijn geslaagd voor de training.
Certificaten leiderschap uitgereikt 13 jun, 10:51 1
Adri Kortekaas, Pastor H. Nicolaasparochie Zoetermeer
Column - Religie: lekker belangrijk 13 jun, 08:31
Het boerderijfestival vindt plaats op zaterdag 20 juni van 11:00 tot en met 16:00 uur aan de Meerpolder 27.
‘Boerderijfestival’ draait om educatie en plezier: “willen mensen met inspiratie naar huis laten gaan” 12 jun, 14:56 1
Robin Blok.
Zo haalt u geld uit de overwaarde van uw huis 12 jun, 13:43
Tussen 14.00 en 16.00 uur kun je op het plein van de wijktuin komen om een hanger te maken.
Maak een Vaderdag cadeautje bij Wijktuin Rokkeveen 12 jun, 12:30