Geurt van Lagen. Foto: Jan Nieuwstad
Geurt van Lagen. Foto: Jan Nieuwstad

Zomerorgelconcert in Oude Kerk

Actueel 153 keer gelezen

Zoetermeer - In de Oude Kerk worden deze zomer orgelconcerten gegeven door de vaste organist Geurt van Lagen.

Op woensdag 5 augustus en woensdag 19 augustus is het Lohmanorgel uit 1838 in de Oude Kerk in Zoetermeer te beluisteren in een zomerorgelconcert. 

Vaste organist Geurt van Lagen bespeelt dit unieke instrument beide keren. Hij speelt bekende en minder bekende muziek van onder anderen vader en zoon Bach, Buxtehude, Mendelssohn en Pierné. Het belooft een mooi concert te worden met prachtige muziek.

Geurt van Lagen studeert orgel aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en is sinds 2024 cantor-organist van de Oude Kerk in Zoetermeer en hierdoor de vaste organist in Zoetermeer. In 2026 won hij de eerste prijs op het Duyschot Orgelconcours in de Westerkerk in Amsterdam.
De zomerorgelconcerten beginnen om 12:45 uur en duren ongeveer tot 13:30 uur. De toegang is vrij, bij de uitgang is er een collecte. De Oude Kerk is gevestigd aan de Dorpsstraat 59.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
Column: Buurtboom of stadsboom 30 jul, 10:56
HGOS betreurt voorgenomen sloop. Foto: Gerard van Warmerdam
HGOS betreurt sloop iconisch gebouw De Mammoet 30 jul, 08:51 2
Gezelligheid bij Zoet op Zaterdag. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Zoet op Zaterdag Zomermarkt 29 jul, 20:26
Deze essen aan het Kangoeroepad blijken stadsbomen te zijn.
Foutieve buurtpeiling brengt es opnieuw in gevaar 29 jul, 17:44 4
Hans Toonen (rechts) overhandigt de petitie aan wethouder Boerboom. Foto: Gerard van Warmerdam
Petitie voor ijshockeyers 29 jul, 15:42 2
Met een hoogwerker wordt de kitten bereikt. Foto en tekst: Regio 15
Brandweer redt ontsnapte kitten van het dak woning 29 jul, 13:42
De mannen van de Round Table
Cheque voor Stichting Happy Days 28 jul, 14:46
Zachary in actie tijdens het WK in Rio.
Van Zoetermeer tot aan Rio de Janeiro 28 jul, 14:44