
Petitie voor ijshockeyers
Actueel 426 keer gelezenZoetermeer – Ruim 2.700 handtekeningen zijn maandag 27 juli overhandigd aan wethouder Boerboom. Met de petitie vragen de Zoetermeer Panters aandacht voor het voortbestaan van hun eredivisieteam in SilverDome.
Door Mariëlle Mets
“We hebben vrij recent te horen gekregen dat we niet meer welkom zijn met ons Eredivisieteam in SilverDome. Daar zijn we stevig door getroffen. Met deze petitie hopen we het belang van ons Eredivisieteam duidelijk te maken,” zegt Hans Toonen, voorzitter Zoetermeer Panters, tijdens de overhandiging van de handtekeningen.
Wethouder Boerboom zegt begrip te hebben voor de zorgen van de ijshockeyclub. “De beslissing om te zeggen dat de Panters niet meer welkom zijn, begrijp ik an sich niet. We zijn in gesprek met Aprisco en ik heb goede hoop dat we er samen uit gaan komen.” Volgens de wethouder is de erfpachtovereenkomst leidend. Daarin is afgesproken dat er kwalitatief ijs beschikbaar moet zijn. Boerboom: “Het feit dat de Panters nu geen gebruik meer van het ijs zouden kunnen maken, matcht in onze ogen niet met die afspraak.”
Bernd Ziengs, directeur Aprisco, woonde de overhandiging op uitnodiging van de Panters bij. “Het is jammer dat de situatie is geëscaleerd maar wij zien geen andere uitweg.” Volgens Ziengs bestaan er verschillende opvattingen over wat onder kwalitatief goed ijs moet worden verstaan. De komende periode voeren de gemeente, Aprisco en de Panters verdere gesprekken over de mogelijkheden voor het eredivisieteam om in SilverDome te blijven spelen.













