Spinvis en Saartje Van Camp
Spinvis en Saartje Van Camp Doris Konings

Bijzonder theaterconcert over neveldieren

Actueel 763 keer gelezen

Zoetermeer - Spinvis wist al op zeer jonge leeftijd dat hij muzikant wilde worden. Toch zou er nog veel tijd overheen gaan voor het zover was. Inmiddels heeft hij veel albums op zijn naam staan. Op woensdag 1 februari staat Spinvis met Saartje Van Camp in de kleine zaal van het Stadstheater met hun theaterconcert ‘Neveldieren’.

Door Robbert Roos

“Ik groeide op in een muzikaal gezin. Er werd thuis veel muziek gemaakt en zingen in de auto was voor mij net zo normaal als eten en drinken. Ik heb er altijd veel plezier in gehad, al kwam de ambitie om echt muzikant te worden pas veel later.” Inmiddels heeft Spinvis met zijn bijzondere muziek en opzienbarende teksten een grote schare trouwe fans om zich heen verzameld en voelt hij zich in clubs, in het theater en op festivals als de spreekwoordelijke vis in het water. De nieuwe reeks theaterconcerten waarin hij samen met Saartje Van Camp op de planken staat gaat over Neveldieren. “Mythologische neveldieren zijn er altijd al geweest en fluisteren en zingen ons al sinds de vroege oudheid, ergens tussen waan en werkelijkheid tegemoet”, legt hij uit. “Soms zijn ze mens; man of vrouw, soms zijn ze dier, geen van beiden of juist allebei. Wat drijft hen precies, en waarom zijn ze hier eigenlijk? Dat willen we met deze reeks concerten op het publiek overbrengen. Het mooie van een theaterconcert vind ik het wederzijds vertrouwen dat je met mensen hebt. Ik vertrouw erop dat je luistert, en jij vertrouwt erop dat ik mijn best doe. Zo doen we samen de helft, en ontstaat er iets wat ook van jou is.” Tijdens de optredens staan Spinvis en Saartje in een decor met gordijnen en videoprojecties. “Het idee ontstond tijdens een bezoek aan het Van Abbemuseum. We wilden niet in een kunstwerk staan, mensen kopen immers een kaartje voor de liedjes maar met deze opzet kunnen we eindeloos variëren en worden de liedjes en hun inhoud zelfs versterkt.” Zijn inspiratie voor liedjes haalt Spinvis altijd uit gesprekken. “Als je er goed op let, zul je tijdens gesprekken merken dat mensen hun zinnen niet afmaken. Het zoeken naar woorden en ritme van een gesprek is voor mij muziek. Als ik een nieuw nummer ga schrijven denk ik altijd eerst; hoe praten mensen? Ik heb boekjes vol met losse zinnen, die combineer ik dan met een akkoordenschema of goede groove.” Spinvis houdt van maken én optreden. “Een volle agenda geeft voor mij aan dat er nog van alles staat te gebeuren.” Hij kijkt dan ook uit naar het nieuwe album dat dit jaar verschijnt. “Het is al helemaal af. Ik verwacht er veel van en ben benieuwd naar de reacties.” Kaarten verkrijgbaar via www.stadstheater.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Recordaantal smaakmakers op Het Culinaire Zomerfestival 2026 Actueel 12 uur geleden
Tijdens het internationale wandelevenement liepen de deelnemers verschillende IVV-tochten door het heuvelachtige landschap.
Sportief Wandelgroep Zoetermeer bij Europiade Actueel 13 uur geleden
Burgemeester Bezuijen met zijn vrouw Nicole tijdens Veteranendag 2025.
Veteranendag 2026 in Zoetermeer afgelast vanwege hitte Actueel 13 uur geleden
Het comité Keti Koti met v.l.n.r. Evita Tjon A Ten, Riet de Leeuw, Ligya Wachter en Varina Tjon A Ten.
Viering Keti Koti verbindt donker verleden met vandaag Actueel 14 uur geleden
Serge en Jessica.
Van starter tot senior: SD Hypotheek en Advies regelt het voor jou Actueel 14 uur geleden
Loïs Witmond begeleidt een bevalling in 'De Verloskundigen'. Foto: KRO-NCRV.
Zoetermeerse Loïs is te zien in nieuwe KRO-NCRV realityserie ‘De Verloskundigen’ Actueel 16 uur geleden

Uit de krant

Dion Appelman is de uitvinder van Possiboard. Foto: Jeroen Pronk.
Jumbo Supermarkt geeft jonge game-designer een kans 19 uur geleden 1
Onder de Groote Boom werkt samen met Stichting Fietsmaatjes. Foto: Gerard van Warmerdam.
Koffieactie van Onder de Groote Boom voor Fietsmaatjes 20 uur geleden
V.l.n.r. Patricia van Valderen, Nathan Blom en Joëlle van der Land kijken uit naar Tommie Unlimited. Foto: Marit Nikerk.
Echt iedereen is welkom bij Tommie Unlimited 25 jun, 15:48
IKC De Edelsteen heeft hardgelopen voor het goede doel.
Team Zoethart & Friends ontvangt cheque 25 jun, 14:34 1
Afbeelding
In beeld: boerderijfestival bij Onder de Groote Boom 25 jun, 12:54
Drie partijen zorgen ervoor dat de woontoren een stap dichterbij komt.
Overeenkomst ondertekend voor 242 huurwoningen in Stadshart 25 jun, 11:07
Aan zes tafels bespraken twintig inwoners en evenveel studenten de twee thema’s. Foto: Gerard van Warmerdam.
In gesprek over sociale media en levensdruk 25 jun, 10:56
Verkoeling is nu extra welkom (afbeelding kan afwijken van winkel exemplaar).
Ventilatoren vliegen de deur uit: Bouwhof nog één van de weinige met voorraad 25 jun, 10:31