Buitendijk Slaman zoekt een beginnend en ervaren medewerker voor het samenbouwen van producten.
Buitendijk Slaman zoekt een beginnend en ervaren medewerker voor het samenbouwen van producten.

Buitendijk Slaman: al vijftig jaar een robuuste speler wereldwijd

Actueel 570 keer gelezen

Bleiswijk – Wie wel eens in een kas is geweest, weet dat er heel wat installaties en systemen zitten. Buitendijk Slaman ontwerpt al vijftig jaar oogstverwerkingssystemen en interne transportsystemen voor de glastuinbouw. De systemen worden zelf ontworpen, geproduceerd en onderhouden. Vanuit de moderne fabriek in Bleiswijk werken 25 mensen dagelijks aan de innovaties en sluit deze aan bij de wensen vanuit de markt. In 2021 is het bedrijf overgenomen door Taks Handling Systems. Door de grootschalige projecten die hiermee samenhangen, is het bedrijf nog steeds groeiende, waardoor er mogelijkheden zijn voor nieuwe medewerkers. Oud-eigenaar Edwin Sol, het gezicht van het bedrijf houdt zich momenteel bezig met de sales en Research and Development. Aan Hart van Lansingerland vertelt hij over het bedrijf en de openstaande vacatures. 

Buitendijk & Slaman vierde begin dit jaar haar 50-jarig bestaan. Op 17 februari 1972 begonnen Jan Buitendijk en Loek Slaman in Waddinxveen en Rotterdam met hijsinstallaties voor in de schuur en interne installaties voor in de tuinbouw. In 1980 werd het bedrijf gevestigd in Bleiswijk en is het bedrijf gaan groeien en het assortiment steeds verder uitgebreid met oogst- en transportsystemen voor tomaten, komkommers, aubergines, aardbeien en paprika’s. Het bedrijf groeide nog verder en verhuisde in 2006 naar het huidige pand in Bleiswijk. 

“Als je van techniek houdt, zit je bij Buitendijk Slaman goed”

Het bedrijf
Buitendijk Slaman ontwikkelt en produceert een compleet assortiment van multifunctionele, gebruiksvriendelijke oogst- en transportsystemen en installaties voor de glastuinbouw en zorgt voor turnkey oplossingen en losse machines, om de dagelijkse oogst- en transportwerkzaamheden in de glastuinbouw efficiënter en gemakkelijker te maken over de hele wereld. “We maken buisrailwagens waar het gewas mee wordt verzorgd, waar ermee wordt geplukt en naar voren wordt getransporteerd”, zegt Edwin. De doelgroep strekt zich uit over Nederland, Europa, Noord-Amerika en Canada. Buitendijk Slaman staat voor een robuust Nederlands ontwerp, lage onderhoudskosten en gebruiksvriendelijke producten. Het bedrijf heeft met name een sterke positie in de paprikamarkt en wil deze positie verder uitbouwen. De markt wordt steeds internationaler en de projecten wereldwijd steeds groter, daarom is het bedrijf nog steeds groeiende. Om de groei te blijven volgen is samenwerking een logische stap. Buitendijk Slaman is overgenomen door Taks Handling Systems. Taks Handling Systems ontwikkelt, bouwt en installeert wereldwijd complete oogstverwerkingsoplossingen in verpakkingshallen voor glasgroenten en fruit. Het bedrijf ontwerpt, assembleert en installeert aangedreven transportsystemen, weegoplossingen, verpakkingslijnen en palletiseer machines en kan daarmee complete verpakkingshallen inrichten. Voor de samenwerking kunnen de bedrijven hun positie in de glastuinbouw verder versterken. Deze overname heeft gezorgd voor een verdere verbreding van het productassortiment en versterking van de totale groep. Er is meer ruimte voor groei zowel nationaal als internationaal, waardoor de groei en ontwikkeling gewaarborgd blijft.”

Vacatures
De installaties worden door Buitendijk en Slaman in Bleiswijk geproduceerd. Ook het lassen en het assembleren wordt in Bleiswijk gedaan, zodat de kwaliteit gewaarborgd kan blijven. Het coaten van de installaties wordt uitbesteed “Het assembleren houdt in dat de wagens compleet worden opgebouwd van a tot z”, zegt Edwin. Het opbouwen van de buisrailwagens gebeurt in teams van minimaal twee medewerkers die samen een aantal wagens tegelijk opbouwen. De teams bestaan uit een junior en een senior medewerker. Buitendijk Slaman bestaat momenteel uit 25 medewerkers. Het bedrijf is nog steeds groeiende waardoor en regelmatig vacatures open staan. “Als je van techniek houdt zit je bij Buitendijk Slaman goed. Er zijn verschillende mogelijkheden om te werken met elektrotechniek, hydrauliek mechanisch en pneumatisch. Alle facetten komen aan bod. Er wordt minimaal MBO opleiding Megatronica of Werktuigbouwkunde gevraagd. Medewerkers kunnen zich ook verder ontwikkelen zegt Edwin. Binnen het bedrijf krijgen de medewerkers de mogelijkheden om door te leren in het bedrijf en studies/cursussen te volgen. Buitendijk Slaman is daarnaast een erken leerbedrijf waar er regelmatig de mogelijkheid is voor een stageplek. Stagiaires krijgen meteen de kans om in het bedrijf mee te lopen. Binnen het bedrijf zijn er mogelijkheden voor verschillende functies zoals assemblagemedewerker, machinebouwer, werkvoorbereider en service engineer. Zoek je een veelzijdige, uitdagende baan, in teamverband in de techniek met eigen producten, dan ben je bij Buitendijk Slaman aan het juiste adres. Op dit moment zoekt Buitendijk Slaman een beginnend en ervaren medewerker voor het samenbouwen van alle producten.

Zernikestraat 2
2665 JJ Bleiswijk
Tel: 010-5216377

E-mail: info@buitendijk-slaman.nl
www.buitendijk-slaman.nl


Bovenstaand artikel is een advertorial.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Recordaantal smaakmakers op Het Culinaire Zomerfestival 2026 Actueel 12 uur geleden
Tijdens het internationale wandelevenement liepen de deelnemers verschillende IVV-tochten door het heuvelachtige landschap.
Sportief Wandelgroep Zoetermeer bij Europiade Actueel 12 uur geleden
Burgemeester Bezuijen met zijn vrouw Nicole tijdens Veteranendag 2025.
Veteranendag 2026 in Zoetermeer afgelast vanwege hitte Actueel 13 uur geleden
Het comité Keti Koti met v.l.n.r. Evita Tjon A Ten, Riet de Leeuw, Ligya Wachter en Varina Tjon A Ten.
Viering Keti Koti verbindt donker verleden met vandaag Actueel 13 uur geleden
Serge en Jessica.
Van starter tot senior: SD Hypotheek en Advies regelt het voor jou Actueel 14 uur geleden
Loïs Witmond begeleidt een bevalling in 'De Verloskundigen'. Foto: KRO-NCRV.
Zoetermeerse Loïs is te zien in nieuwe KRO-NCRV realityserie ‘De Verloskundigen’ Actueel 15 uur geleden

Uit de krant

Dion Appelman is de uitvinder van Possiboard. Foto: Jeroen Pronk.
Jumbo Supermarkt geeft jonge game-designer een kans 18 uur geleden 1
Onder de Groote Boom werkt samen met Stichting Fietsmaatjes. Foto: Gerard van Warmerdam.
Koffieactie van Onder de Groote Boom voor Fietsmaatjes 20 uur geleden
V.l.n.r. Patricia van Valderen, Nathan Blom en Joëlle van der Land kijken uit naar Tommie Unlimited. Foto: Marit Nikerk.
Echt iedereen is welkom bij Tommie Unlimited 25 jun, 15:48
IKC De Edelsteen heeft hardgelopen voor het goede doel.
Team Zoethart & Friends ontvangt cheque 25 jun, 14:34 1
Afbeelding
In beeld: boerderijfestival bij Onder de Groote Boom 25 jun, 12:54
Drie partijen zorgen ervoor dat de woontoren een stap dichterbij komt.
Overeenkomst ondertekend voor 242 huurwoningen in Stadshart 25 jun, 11:07
Aan zes tafels bespraken twintig inwoners en evenveel studenten de twee thema’s. Foto: Gerard van Warmerdam.
In gesprek over sociale media en levensdruk 25 jun, 10:56
Verkoeling is nu extra welkom (afbeelding kan afwijken van winkel exemplaar).
Ventilatoren vliegen de deur uit: Bouwhof nog één van de weinige met voorraad 25 jun, 10:31