Het Bleizo-terrein in 2018 vanuit de lucht. Foto: Ardito/Jan-Evert Zondag
Het Bleizo-terrein in 2018 vanuit de lucht. Foto: Ardito/Jan-Evert Zondag

Opvang Oekraïense vluchtelingen in Bleizo

Actueel 1.192 keer gelezen

Zoetermeer - De gemeenten Zoetermeer en Lansingerland onderzoeken of het terrein Bleizo West kan worden ingericht om 1500 Oekraïense vluchtelingen op te vangen. Hiervoor ligt een plan om nog voor het derde kwartaal flexwoningen te bouwen.

Het plan is onderdeel van de pilot Langdurige Opvang Oekraïners (LOO) dat Lansingerland met de gemeente Vlaardingen doet. Het doel van deze pilot is het inventariseren van de mogelijkheden en benodigdheden voor de realisatie van grootschalige en langdurige opvang van Oekraïners.  Gelet op de ligging van Zoetermeer ten opzichte van Bleizo-West, onze samenwerking met Lansingerland in de Gemeenschappelijke Regeling Bleizo, het Bedrijvenschap Hoefweg en bij de uitwerking van het door beide gemeenteraden vastgestelde Ontwikkelperspectief Bleizo-West heeft het college van Lansingerland aan de Zoetermeerse burgemeester en wethouders gevraagd om ook een standpunt in te nemen. “Het college beraadt zich over dit voornemen voor ‘Langdurige Opvang Oekraïners’ op de locatie Bleizo-West en komt zo snel mogelijk met een reactie naar de gemeenteraad”, laat burgemeester Michel Bezuijen in een memo weten. 

De burgemeester van Lansingerland, Pieter van de Stadt, laat in een voorstel aan zijn gemeenteraad weten dat de flexwoningen die worden gebouwd op termijn beschikbaar worden gesteld aan andere woningzoekenden op de woningmarkt. “Het college ziet met dit project kansen voor het gelijktijdig creëren van opvang voor Oekraïens vluchtelingen maar ook het aanpakken van vraagstukken op de lokale woningmarkt”, aldus Van der Stadt.
De gemeenteraad van Lansingerland bespreekt op 18 mei het voorstel. Het is nog niet bekend wanneer dit onderwerp in Zoetermeer op de agenda komt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Recordaantal smaakmakers op Het Culinaire Zomerfestival 2026 Actueel 14 uur geleden
Tijdens het internationale wandelevenement liepen de deelnemers verschillende IVV-tochten door het heuvelachtige landschap.
Sportief Wandelgroep Zoetermeer bij Europiade Actueel 15 uur geleden
Burgemeester Bezuijen met zijn vrouw Nicole tijdens Veteranendag 2025.
Veteranendag 2026 in Zoetermeer afgelast vanwege hitte Actueel 15 uur geleden
Het comité Keti Koti met v.l.n.r. Evita Tjon A Ten, Riet de Leeuw, Ligya Wachter en Varina Tjon A Ten.
Viering Keti Koti verbindt donker verleden met vandaag Actueel 16 uur geleden
Serge en Jessica.
Van starter tot senior: SD Hypotheek en Advies regelt het voor jou Actueel 16 uur geleden
Loïs Witmond begeleidt een bevalling in 'De Verloskundigen'. Foto: KRO-NCRV.
Zoetermeerse Loïs is te zien in nieuwe KRO-NCRV realityserie ‘De Verloskundigen’ Actueel 18 uur geleden

Uit de krant

Dion Appelman is de uitvinder van Possiboard. Foto: Jeroen Pronk.
Jumbo Supermarkt geeft jonge game-designer een kans 21 uur geleden 1
Onder de Groote Boom werkt samen met Stichting Fietsmaatjes. Foto: Gerard van Warmerdam.
Koffieactie van Onder de Groote Boom voor Fietsmaatjes 22 uur geleden
V.l.n.r. Patricia van Valderen, Nathan Blom en Joëlle van der Land kijken uit naar Tommie Unlimited. Foto: Marit Nikerk.
Echt iedereen is welkom bij Tommie Unlimited 25 jun, 15:48
IKC De Edelsteen heeft hardgelopen voor het goede doel.
Team Zoethart & Friends ontvangt cheque 25 jun, 14:34 1
Afbeelding
In beeld: boerderijfestival bij Onder de Groote Boom 25 jun, 12:54
Drie partijen zorgen ervoor dat de woontoren een stap dichterbij komt.
Overeenkomst ondertekend voor 242 huurwoningen in Stadshart 25 jun, 11:07
Aan zes tafels bespraken twintig inwoners en evenveel studenten de twee thema’s. Foto: Gerard van Warmerdam.
In gesprek over sociale media en levensdruk 25 jun, 10:56
Verkoeling is nu extra welkom (afbeelding kan afwijken van winkel exemplaar).
Ventilatoren vliegen de deur uit: Bouwhof nog één van de weinige met voorraad 25 jun, 10:31