Sylvia Wijdieks wil met haar stichting kinderen en ouders extra aandacht geven.
Sylvia Wijdieks wil met haar stichting kinderen en ouders extra aandacht geven. Robbert Roos

Stichting Biezonder is goede doel Koningsontbijt

Actueel 1.103 keer gelezen

Zoetermeer – Stichting Biezonder maak zich sterk om langdurig of ernstig zieke kinderen en hun ouders extra zorg en aandacht te geven tijdens hun verblijf in het ziekenhuis. Lionsclub Soetermare organiseert traditioneel een grandioos Koningsdagontbijt voor de inwoners van Zoetermeer. Een deel van de opbrengst gaat dit jaar naar Stichting Bijzonder.

Door Robbert Roos

Een ziekenhuisopname kan een grote impact hebben. Niet alleen op het kind zelf, maar ook op de ouders. Sylvia Wijdieks, oprichter en voorzitter van Stichting Biezonder, en (zorg)moeder van Robin-Anne, Laura, Maud en Tess weet er alles van. “Onze dochter Tess is geboren met verschillende aandoeningen. Ze had het syndroom van West maar door veel andere aandoeningen is een echte diagnose nooit gesteld.” In haar korte leventje, ze mocht slechts 18 maanden worden, heeft ze zo’n 235 dagen in het ziekenhuis gelegen. Dan komt er als gezin veel op je af. Die periode was dan ook erg zwaar.” Tess was een bijzonder kind. Ze kon niet veel en was ‘anders’ als andere kinderen. In 2015 werd de stichting opgericht die naar haar is vernoemd. “Omdat ze zo bijzonder was hebben we de naam van de stichting ook op een speciale manier geschreven.”. Stichting Biezonder wil in moeilijke tijden net dat stukje extra aandacht geven. “In Nederland is de zorg goed geregeld en er is de juiste medische zorg. Maar een echt ‘thuis-gevoel’ geven is moeilijk”, aldus Sylvia. “Met het geld van Lionsclub Soetermare kunnen we veel mooie dingen doen”, vertelt ze enthousiast. “Voor kinderen in het ziekenhuis maken we een verrassingsdoos die we bezorgen. Ook hebben we onlangs een behandelkamer in het LangeLand Ziekenhuis kindvriendelijk gemaakt en een badkamer voorzien van licht en kleur zodat kinderen hier heerlijk kunnen snoezelen. Bij medisch kinderdagverblijf Kombino werd een belevingsspeeltuin aangelegd en met steun van Stichting Biezonder kon het LangeLand Ziekenhuis nieuwe stoelen voor bij de couveuse en een camerasysteem aanschaffen. “Als je kind in het ziekenhuis ligt staat jouw wereld stil, terwijl die van de rest gewoon door gaat. In zo’n kwetsbare tijd kan een klein gebaar een groot verschil maken.” En er zijn volop plannen voor de toekomst. “We hebben een vlinderknuffel voor de jongsten, maar zijn nu ook een knuffel aan het ontwerpen voor de wat oudere kinderen. Ook werken we aan project ‘muziek aan bed’ waarbij twee muzikanten cello spelen op de kamer. We hebben plannen genoeg.” Sylvia roept dan ook iedereen op om kaartjes te kopen voor het koningsontbijt. https://soetermare.nl/winkel/ 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Ewalda Buiting, Boeddhistische groep Zuid-Holland Ligmincha
Column - Religie Lekker Belangrijk: Vakantie kan je een open blik naar de wereld geven Actueel 12 minuten geleden
Vrijwilligers klaar voor vertrek.
1945 – bevrijding van Indië in Zoetermeerse verhalen (1) Actueel 17 uur geleden 1
De houtwerkplaats is waar mensen hun handen uit de mouwen steken, ideeën delen en van elkaar leren. Foto: Leon Koppenol.
Vrijwilligers gezocht voor de houtwerkplaats Actueel 18 uur geleden
Versterking is hard nodig om aan de groeiende vraag om hulp te kunnen blijven voldoen.
Extra SchuldHulpMaatjes zijn nodig Actueel 20 uur geleden
Concert Dakenfestival 2025 op hetzelfde dak.
Muziek op grote hoogte Actueel gisteren
Net als vorig jaar opent Gamecity weer de langste stormbaan van Nederland. Foto: Gerard van Warmerdam.
Langste stormbaan ligt binnenkort in Zoetermeer Actueel 20 aug, 16:00 2

Uit de krant

Afbeelding
Hutten bouwen in de regen 20 aug, 13:14
Vindhya Pujar (6) met haar bekers en onderscheidingen.
Zesjarige Vindhya Pujar is Nederlands jeugdkampioen schaken 20 aug, 12:53
Bestuurslid Pieter Ekelmans en voorzitter Joyce Hoffman van BCZ zijn geschrokken van de opzegging van de huurovereenkomst en zijn niet te spreken over de manier waarop de opzegging is gedaan.
Bridge Club Zoetermeer moet vertrekken uit De Vlieger 20 aug, 08:04 5
Harig wilgeroosje in de Natuurtuin Zoetermeer. Foto: Stichting Vrienden Natuurtuin Zoetermeer.
Rondleiding met gids in de Natuurtuin 19 aug, 16:02
Een groep van enthousiaste senioren leerde eenvoudige technieken om bijvoorbeeld uit grepen te komen.
Weerbaarheid voor senioren bij Fit en Veilig Zoetermeer 19 aug, 15:02
Alle winnaars gingen op de foto. Foto: Benthuizer Tennisclub (BTC).
Winnaars Van der Meer 50+ dagtoernooi 19 aug, 12:52
Het bestuur heeft Izak Kalmijn gevraagd om leiding en vorm te geven aan de nieuwe voetbaltechnische commissie.
BSC ‘68 geeft impuls aan voetbaltechnische organisatie 19 aug, 11:49
Afbeelding
Schuttingactie bij De Driesprong: tijdelijk gratis plaatsing 19 aug, 10:00