
Kunstwerk ‘Dirk Franx - portret van de uitvinder als jongeman’ geplaatst
Actueel 191 keer gelezenZoetermeer - In het nieuwe gebouw voor de kunstorganisatie Franx aan de Vlamingstraat is een nieuw kunstwerk geplaatst.
Het kunstwerk ‘Dirk Franx - portret van de uitvinder als jongeman’ is van kunstenaar Jaco Putker en is speciaal ontworpen voor deze plek. Op deze plek woonde en werkte Dirk Franx, een Zoetermeerse uitvinder. Hij ontwierp en bouwde zweefvliegtuigen, een bietenrooimachine en een ijsslee. Het kunstwerk is een ode aan de creativiteit, nieuwsgierigheid en speelsheid die kunstenaars en uitvinders gemeen hebben. Op het kunstwerk is een jongeman te zien die komt aan gescheurd over het ijs met een van Dirk Franx’ ijssleeën.
Op het kunstwerk staat een voertuig welke Franx heeft ontwikkeld op de locatie van de kunstorganisatie zelf. Putker heeft hiertoe foto’s gebruikt uit het gemeentearchief. Jaco Putker maakte van zijn ontwerp een ets van 28 bij 31 centimeter. Deze is groot afgedrukt op Walltex PVE papier tot 3,45 m breed x 2,95 m hoog. Bij binnenkomst is het werk te zien. Het kunstwerk is tot stand gekomen in participatie met kunstorganisatie Franx, de dochter van Dirk Franx en andere betrokkenen.