
Cumulus, een markant herkenningspunt
Actueel 259 keer gelezenZoetermeer - Wethouder E. Jenné gaf op 27 september 1994 op het voormalig Floriade terrein het startsein voor de bouw van 64 appartementen, het complex Cumulus in Rokkeveen.
Op de hoek van de Florasingel en de Albert Schweitzersingel zou op het voormalige entreeplein van de Floriade 1992 - het Ganzevoetplein - een appartementengebouw verrijzen met een prachtig uitzicht over de middelste as, de Ganzevoet. De Cumulus, ontworpen door architect Frits van Dongen, zou een herkenningspunt worden in Rokkeveen.
In die herfstige septembermaand 1994 deed de kreet “Zomer- en winterzon in uw eigen serre - appartement” wonderen! Het tien verdiepingen tellende postmodernistische gebouw zou een bijzondere verschijningsvorm krijgen. Door het woonconcept van de serre-appartementen zou de zuidgevel, aan de kant van het water, door zijn glazen wand een bijna futuristisch uiterlijk krijgen.
De appartementen aan de westzijde van het gebouw zouden beschikken over een balkon/terras met een uitzicht over het voormalige Floriade terrein.
De verwachtingen waren hoog. “Allure”…” iets anders dan anders”…. Het is dan ook niet zo vreemd dat deze ruime - en voor die tijd prijzige - appartementen in Rokkeveen - West wegvlogen. Dit alles is geschiedenis. Inmiddels bewonen veel van de huidige bewoners al 30 jaar de “baken” die hun wooncomplex, de Cumulus is.













