
Pro Patria laat zich zien op Dutch Gymnastics
Actueel 96 keer gelezenZoetermeer - Met maar liefst 55 sporters nam Pro Patria dit jaar deel aan Dutch Gymnastics The Finals. En daarbij werden goede resultaten gehaald.
Op zaterdag turnde Fiene Helmus, Nastya Leonovich en Maysa el Haddioui, junior Jaylie Timmermans en senior Joyce Raaijmakers hun meerkampwedstrijd in het Sportpaleis tijdens het Nedderlands kampioenschap turnen. Maysa werd zestiende, Nastya werd vijfde en Fiene mocht het zilver mee naar huis nemen. Jaylie werd bij de junioren negende met een nieuw punten record. Bij de senioren turnde Joyce een foutloze meerkamp en turnde de magische grens van 50.001 punten. Hiermee werd zij vijfde en behoort ze in 2027 tot de Oranjeselectie.
Toestelfinales
Op zondag was het tijd voor de toestelfinales. Fiene plaatste zich voor vier toestellen. Op brug en vloer werd zij zesde, op sprong wist ze derde te worden en op balk wederom een zilveren medaille voor Fiene. Nastya plaatste zich voor de brugfinale en turnde een foutloze oefening, zij mag zichzelf Nederlands kampioen brug noemen bij de jeugd eredivisie. Joyce plaatste zich voor de balk, vloer en sprong finale. Op balk werd zij zesde, op vloer werd ze met een oefening derde en op sprong werd ze Nederlands kampioen bij de senioren.
Ahoy Cup A en C
Op zaterdag turnden Li Yuan wolf (26ste), Claudia Pit (24ste), Jasmijn Bormans (zevende), Fleur van Beek (vijfde) en Noa Talboom de Ahoy Cup A finale. Noa wist hierbij derde te worden Bij de Ahoy Cup C op zondag deed Jolie Helmus mee namens Pro Patria. Zij werd elfde.
Op zondag namen Noa, Jasmijn, Jolie en Desray ten Hennepe deel aan de toestelfinales. Noa turnde in de Ahoy Cup A de vloerfinale en wist hier 3e te worden Jasmijn turnde in de Ahoy Cup A de brugfinale en behaalde het zilver Desray turnde de sprongfinale bij de Ahoy Cup C en werd derde Jolie turnde in de Ahoy Cup C de balfinale en ook zij werd derde.
Trampoline
Bij dubbel minitrampoline deden namens Pro Patria tien sporters mee, verdeeld over meerdere categorieën. In de categorie tweede divisie pupil/jeugd meisjes werd Megan Wieser derde. In de categorie pupil/jeugd 2e divisie jongens werd Marvin Blumer vierde in de voorronden.













