De huttenbouwweek is ieder jaar weer een feestje. Foto: Gerard van Warmerdam.
De huttenbouwweek is ieder jaar weer een feestje. Foto: Gerard van Warmerdam. Gerard van Warmerdam

YMCA zoekt vrijwilligers die met kids hutten willen bouwen

Actueel 688 keer gelezen

Zoetermeer - Ook deze zomer organiseren YMCA Zoetermeer en buurtvereniging Seghwaert op Dreef de Huttenbouwweek. Alle kinderen zijn welkom, vooral kinderen die niet op vakantie kunnen. Wie helpt mee om dit tot een onvergetelijke week te maken voor de kinderen?

Door Jeroen Pronk

Plezier, ontspanning, samenwerken en respect voor ieder kind. Dat zijn de speerpunten van YMCA Zoetermeer, een plaatselijke vereniging van de wereldwijde organisatie YMCA. Natuurlijk is YMCA bekend van het lied van Village People, maar YMCA is veel meer dan dat. Een wereldwijde organisatie met in Nederland zo’n 250 YMCA-verenigingen.  Al die zelfstandige verenigingen organiseren clubactiviteiten, kampen voor kinderen en jongeren en er zijn zelfs muziekverenigingen bij YMCA aangesloten. Maandelijks organiseert YMCA Zoetermeer activiteiten voor de kinderen en daarnaast twee vakantieweken. In de eerste week van de zomervakantie het Zomerkamp in paleispark Het Loo in Apeldoorn en in de vijfde week van de zomervakantie van 17 t/m 21 augustus de Huttenbouwweek in de wijk Seghwaert.

Justin van Genderen is voorzitter van YMCA Zoetermeer en druk bezig met de voorbereidingen en op zoek naar vrijwilligers voor de Huttenbouwweek. “Wie wil deze zomer het verschil maken voor bijna 100 kinderen in Zoetermeer?” vraagt een gedreven Justin zich af. “We slagen er iedere jaar weer in er een legendarische huttenbouwweek te organiseren met hulp van sponsoren uit het bedrijfsleven, fondsenwerving en een financiële bijdragen van de gemeente. Maar alles staat of valt met de inzet van de vrijwilligers. We zijn op zoek naar mensen die minimaal drie dagdelen of twee hele dagen willen helpen, gebleken is dat we dan met een team van zo’n 55-60 mensen een stabiele bezetting hebben om de 30-35 fulltime vrijwilligersplekken te kunnen invullen. De groep moet ook niet te groot worden, we streven naar een betrokken groep waarin teambuilding kan ontstaan.”

Alle hulp is welkom; Ben je niet zo´n bouwer? De EHBO post moet bemand worden, sport & spelworkshops georganiseerd, het terrein moet opgebouwd en weer afgebroken worden, de lunch moet worden klaar gezet. “In principe kan iedereen zich aanmelden, voor wie eerst meer wil weten wordt er een kennismakingsavond bij buurtvereniging Seghwaert op Dreef georganiseerd. Wie echt mee wil gaan doen moet eerst kosteloos een VOG aanvragen en een gedragscode ondertekenen, dat is een vereiste. Je komt terecht in een hecht team, ervaren vrijwilligers staan klaar om je te begeleiden.“
De kinderen die zich kunnen inschrijven zijn tussen de 8-12 jaar, YMCA richt zich vooral op kinderen die niet op vakantie kunnen maar iedereen is welkom ongeacht de afkomst, bij voorkeur woonachtig in Zoetermeer. “We hopen vooral op een goede afspiegeling van de maatschappij” vertelt Justin. “Er zijn veel gezinnen die het financieel zwaar hebben, voor €80,= heeft het kind een geweldige week. De prijs is inclusief veilige zooltjes, een gezonde lunch, drinken en versnaperingen tussendoor en alle spelactiviteiten. Er zijn verder geen bijkomende kosten aan de huttenbouw. De sfeer is altijd top, er ontstaan vriendschappen voor het leven! We zijn jaren geleden ooit beginnen met het organiseren van deze week in Seghwaert. Dat is zo ontstaan aangezien een enthousiaste wijkwethouder en wijkmanager van Seghwaert heil zag in onze plannen. De gemeente is nog steeds betrokken. Financieel ondersteunend bij de organisatie, maar ook het budget van de Zoetermeerpas kan worden ingezet om de bijdrage van €80,= vergoed te krijgen.”

Enthousiast geworden? Schrijf je direct in via : ymcazoetermeer.nl/huttenbouw. Of kom eerst kennismaken! Op vrijdagavond 17 april is er vanaf 19.30 uur een kennismakingsavond bij buurtvereniging Seghwaert op Dreef aan de Gaardedreef 189. Laat even weten of u komt! Stuur een mail naar huttenbouw@ymcazoetermeere.nl of bel Martine via 06-23208935.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54
Diverse deelnemers zijn geslaagd voor de training.
Certificaten leiderschap uitgereikt 13 jun, 10:51 1
Adri Kortekaas, Pastor H. Nicolaasparochie Zoetermeer
Column - Religie: lekker belangrijk 13 jun, 08:31
Het boerderijfestival vindt plaats op zaterdag 20 juni van 11:00 tot en met 16:00 uur aan de Meerpolder 27.
‘Boerderijfestival’ draait om educatie en plezier: “willen mensen met inspiratie naar huis laten gaan” 12 jun, 14:56 1