In heel Nederland en Vlaanderen kan vanaf 11 april gratis inheems bloemzaad worden opgehaald.
In heel Nederland en Vlaanderen kan vanaf 11 april gratis inheems bloemzaad worden opgehaald.

Valeria’s Voedselbank voor Bijen in Zoetermeer

Actueel 509 keer gelezen

Zoetermeer - Stichting The Pollinators opent ook in 2026 weer de deuren van de Voedselbanken voor Bijen, zo ook in Zoetermeer. In heel Nederland en Vlaanderen kan vanaf 11 april gratis inheems bloemzaad worden opgehaald. Op 22 april – de Nationale Zaaidag – wordt dit vervolgens gezaaid om de bestuivers, zoals bijen en vlinders, een broodnodige hand te helpen.

Een recordaantal van maar liefst 6.000 particulieren, scholen en bedrijven heeft zich dit jaar aangemeld als officieel uitdeelpunt. Deze Voedselbanken worden door The Pollinators bevoorraad met zakjes gifvrij en inheems bloemzaad. “Door een netwerk van duizenden kleine voedselstations te creëren, maken we samen een enorme impact op de lokale biodiversiteit,” aldus campagneleider Renou van de Laar van The Pollinators.

Vanaf 11 april kunnen buurtbewoners bij een lokale Voedselbank voor Bijen terecht voor een portie ‘krachtvoer’ voor de insecten. Via de website www.voerdebijbij.nl is op een interactieve kaart precies te zien waar de dichtstbijzijnde Voedselbank zich bevindt. Ook in Zoetermeer staat de deur open bij een aantal afhaalpunten. Geïnteresseerden kunnen via de website contact opnemen om een zakje zaad op te halen en zo op 22 april mee te helpen met de landelijke zaaiactie.

Meer informatie: www.voerdebijbij.nl / www.thepollinators.org.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

In de voormalige horecaruimte waar Fat Phills was gevestigd  komt straks de jeugdafdeling van de bibliotheek.
Bibliotheek Zoetermeer aan Stadhuisplein breidt uit 5 jun, 17:02 1
Foto: Regio15.
Aanrijding personenauto en meisje op fiets in de Zuidwijkstraat 5 jun, 16:27
Afbeelding
Streekblad lezersactie: Win een cashcard van €50 voor Het Culinaire Zomerfestival! 5 jun, 15:16 3
Feestje voor vrijwilligers van Tuingezel
Mijlpaal voor Tuingezel 5 jun, 15:12 2
Afbeelding
Deze zomer op vakantie? Regel dan nu je reisvaccinaties 5 jun, 14:54
Michael van Zuijlen met zijn trainersdiploma. Foto: Jasper de Bruin
Een levenslange wedstrijd, op en naast het veld 5 jun, 13:08
Lotgenoten ontmoeten tijdens een graffiti-workshop. Foto: Palet Welzijn.
Tijd voor aandacht en erkenning voor jonge mantelzorger 5 jun, 10:31
Kapotte spullen repareren in de Ambachtenwerkplaats. Foto: Leon Koppenol
Repareren in plaats van weggooien 5 jun, 09:05