Word vrijwilliger bij de Dierenbescherming en help padden, kikkers en salamanders.
Word vrijwilliger bij de Dierenbescherming en help padden, kikkers en salamanders.

Dierenbescherming zoekt paddenoverzetters in Zoetermeer

Actueel 746 keer gelezen

Zoetermeer - De Dierenbescherming is op zoek naar nieuwe vrijwilligers in Zoetermeer die willen helpen tijdens de jaarlijkse paddentrek. Tussen eind februari en half april trekken duizenden padden, kikkers en salamanders vanuit hun winterverblijf naar water om zich voort te planten. Tijdens deze tocht moeten zij geregeld drukke wegen oversteken. Met behulp van zogeheten paddenoverzetters wordt voorkomen dat de dieren massaal worden overreden.

Paddentrek start in februari
De paddentrek begint doorgaans eind februari, afhankelijk van het weer. Amfibieën ontwaken uit hun winterslaap zodra de gemiddelde etmaaltemperatuur drie dagen achter elkaar minimaal acht tot tien graden Celsius bedraagt. De trekperiode duurt gemiddeld zes weken. In deze weken worden veel dieren slachtoffer van het verkeer, tenzij vrijwilligers hen veilig naar de overkant begeleiden.

Wanneer is hulp nodig
De Dierenbescherming zoekt vrijwilligers die in deze periode zes weken lang één vaste avond per week beschikbaar zijn. Paddenoverzetters gaan tussen 19.00 en 22.00 uur op pad om langs wegen en straten amfibieën met de hand over te zetten. Daarbij noteren zij het aantal dieren dat zij overzetten. Vrijwilligers nemen zelf een zaklamp en een reflecterend hesje mee.

Naast paddenoverzetters is de Dierenbescherming ook op zoek naar één of twee coördinatoren in Zoetermeer. De coördinatoren begeleiden en ondersteunen het team van paddenoverzetters, zorgen voor afstemming en zijn het aanspreekpunt tijdens de paddentrekperiode.

Online informatiebijeenkomst voor nieuwe vrijwilligers
Speciaal voor nieuwe vrijwilligers organiseert de Dierenbescherming een online informatiebijeenkomst. Kijk voor de locaties op www.dierenbescherming.nl/paddentrek. Daar kun je je ook aanmelden als paddenoverzetter.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54