Kerstlunches voor ouderen.
Kerstlunches voor ouderen.

Kerstlunches bij inZet Rokkeveen

Actueel 762 keer gelezen

Zoetermeer - Op 16 en 18 december vonden kerstlunches plaats. Bewoner en vrijwilliger Peter Heidt uit Rokkeveen heeft van Wijk-aan-Zet en Fonds 1818 donaties ontvangen voor het organiseren van een feestelijke kerstlunch voor 80 ouderen uit de wijk.

Het initiatief biedt ouderen een warme, gezellige en sfeervolle middag in een periode die voor velen juist stil en eenzaam kan zijn. Vrijwilligers zorgen o.l.v. Peter voor zaalversiering, op- en afbouw, bediening en coördinatie.

Heidt is al 35 jaar actief betrokken in de buurt en begeleidt wekelijks twee kaartclubs voor senioren. Vanuit deze betrokkenheid organiseert hij samen met zes wijkvrijwilligers twee kerstlunches voor ouderen tussen de 75 en 95 jaar, waarvan velen alleenstaand zijn en een klein pensioen of AOW hebben. Wijkwethouder Marijke van der Meer en wijkregisseur Serpil Guzelmansur waren onder andere van de partij.

Het project wordt ondersteund door inZet, de organisatie voor Zoetermeerders met een hulpvraag, en Buurtcentrum de Vlieger. De deelnemers worden persoonlijk uitgenodigd via de bestaande kaartclubs. Zo wordt niet alleen een feestelijke afsluiting van het jaar gecreëerd, maar wordt ook de sociale samenhang versterkt en eenzaamheid in de wijk verminderd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54