
Kentalis-leerlingen Zoetermeer in actie
Actueel 637 keer gelezenZoetermeer - Leerlingen van Kentalis De Tamarinde SO CMB/DB en het Kentalis College hebben hun talenten en krachten gebundeld. Samen bedachten ze gerechten, samen hebben ze gekookt en op woensdag 19 november op een eigen Foodmarket het eindresultaat laten zien, ruiken en proeven.
Lisa van Veelen, gymdocent en eventmanager bij Kentalis De Tamarinde, is met collega’s de initiatiefnemer om de samenwerking tussen de twee CMB-afdelingen verder te versterken. De diversiteit aan culturele achtergronden was de inspiratie voor dit project: de leerlingen gingen in duo-groepjes samen aan de slag met gerechten uit verschillende landen. Samen bedachten ze welk land en gerecht ze wilden vertegenwoordigen. Het samen koken en organiseren zorgde voor plezier, waarbij de oudere leerlingen een begeleidende rol op zich namen. De gymzaal veranderde vorige week in een markthal vol kleurrijke kraampjes, heerlijke geuren en gerechten uit elf verschillende landen. Elke groep had de eigen kraam versierd, compleet met decoraties die passen bij het gekozen land. Het geld dat tijdens de Foodmarket werd opgehaald, gaat naar de Voedselbank.
Daarnaast beoordeelde de leerlingenraad van het vso welke kraam het mooist is en welk gerecht het lekkerst smaakte. De winnaars waren 3. Japan, 2. België, 1. Nederland. Groep F van het vso en groep Zebra van De Tamarinde kregen een bon om bij het luncafé ‘De Zoetelaar’ een taartje te eten.













