Wereldwijd worden om 19.00 uur kaarsjes aangestoken. Foto: Marjo Dekker.
Wereldwijd worden om 19.00 uur kaarsjes aangestoken. Foto: Marjo Dekker. Marjo Dekker

Wereldlichtjesdag: “samen onze kinderen herdenken”

Actueel 1.007 keer gelezen

Zoetermeer - Voor de 13e keer wordt in Zoetermeer Wereldlichtjesdag gehouden op zondag 14 december. Over de hele wereld worden die avond om 19.00 uur kaarsjes aangestoken ter nagedachtenis aan kinderen die veel te vroeg zijn gestorven. 

“Door de verschillende tijdzones ontstaat zo een lint van licht dat onze aarde omringt”, zegt de organisatie van de avond in Zoetermeer. De herdenking in Zoetermeer begint om 18.30 uur met een stille lichttocht over de begraafplaats aan de Hoflaan. Daarna volgt een intieme herdenkingsbijeenkomst met gesproken woord, livemuziek en momenten van stilte. “Wereldwijd voelen ouders, familie en vrienden zich op deze avond met elkaar verbonden. Ook in Zoetermeer staan we samen stil bij onze overleden kinderen”, zegt de organisatie. Iedereen die wil deelnemen aan de 13e editie van Zoetermeerse Wereldlichtjesdag kan zich nu alvast aanmelden via www.wereldlichtjesdagzoetermeer.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54