Blauwdruk maken in de Taaltuin.
Blauwdruk maken in de Taaltuin.

TaalTuin in Hof van Seghwaert met kunst en beweging

Actueel 1.331 keer gelezen

Zoetermeer - Met hulp van Franx, dit keer bij de Taaltuin op de koffie was, hebben de deelnemers geleerd om een blauwdruk te maken van blaadjes en takjes uit de natuur. De composities werden geklemd op een bord met behandeld papier en in de zon gehangen. Het licht deed z’n werk ….. vervolgens de werkstukken in een badje spoelen en een prachtig kunstwerk kwam tevoorschijn.

Tijdens het wachten op het licht keken bijna dertig personen naar een kleurrijk schilderij, waarover onder leiding van kunstenaar Verolique Jacobs een ieder vanuit een eigen invalshoek vertelde waar het schilderij je aan doet denken. Heel verassend hoe divers de reacties waren en hoe goed iedereen dat in het Nederlands deed. Het is mooi om op deze manier samen over kunst te praten.

Na de heerlijke lunch kwamen de deelnemers in beweging. Via stichting Wijck heeft danser Santosh de groep meegenomen in de Afro dans. Met veel enthousiasme hebben de deelnemers aan de Taaltuin een hele dans geleerd en was het een vrolijke afsluiting van vier TaalTuin bijeenkomsten van Gilde SamenSpraak in de Hof van Seghwaert.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54