Jorien Cohen Stuart, specialist/accountmanager Jeugd. Foto: Ben Hoedt
Jorien Cohen Stuart, specialist/accountmanager Jeugd. Foto: Ben Hoedt

Column: Gratis jongerenabonnementen en BookTalks

Actueel 873 keer gelezen

Jullie hebben er vast al over gehoord of erover in de krant gelezen: vanaf 1 september 2025 gaat het gratis lidmaatschap in voor jongeren bij Bibliotheek Zoetermeer. Als specialist/accountmanager Jeugd ben ik hier natuurlijk supertrots op.
De gemeente Zoetermeer en wij als bibliotheek vinden het heel belangrijk dat jongeren in onze stad blijven doorlezen. Daarom is dit gratis jongerenlidmaatschap van 18 t/m 24 jaar een vervolg op het gratis jeugdlidmaatschap tot 18 jaar. Word je dus 18 en ben je lid van de bibliotheek, dan krijg je van ons bericht dat je lidmaatschap wordt omgezet naar een jongerenlidmaatschap. Ook als je tussen18 tot 24 jaar oud bent en geen lid bent van de bibliotheek, kun je dit lidmaatschap gewoon afsluiten.
Een lidmaatschap bij onze bibliotheek heeft jongeren veel te bieden! Naast dat de bieb gewoon een fijne plek is, is er gratis wifi, zijn er studieplekken en hebben we handige boeken voor tijdens het studeren. In het Forum hebben we een Young Adult afdeling met niet alleen steeds nieuwe YA-bestsellers en manga, maar binnenkort ook boeken die je kunt lezen voor je lijst! Samen met Zoetermeerse jongeren zou ik de inrichting van onze jongerenafdeling graag nog aantrekkelijker maken, zodat het echt hun plek wordt. Daar gaan mijn collega Kim en ik dit najaar mee aan de slag.
Niet alleen in het Forum, maar ook in onze bibliotheken in Oosterheem en Rokkeveen én in de andere wijken van Zoetermeer zijn we van plan veel meer te organiseren. We hebben al regelmatig leuke activiteiten voor jongeren, zoals BookTalk, waarbij populaire Young Adult schrijvers langskomen in de bibliotheek en met jongeren in gesprek gaan over hun boeken. Splinter Chabot, Mel Wallis de Vries en Eva Burgers hebben hier al eens aan meegedaan. Ik zou nog graag eens een graphic novelist of manga-tekenaar uit willen nodigen, maar de wensen van deelnemers van BookTalk zijn natuurlijk leidend. Zij bepalen uiteindelijk wie ze willen spreken.
Ook dit najaar staan er BookTalks op de planning, je kunt je aanmelden op onze website www.bibliotheek-zoetermeer.nl. We zien je graag terug in de bieb!

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jonge bezoekers bij Surifest 2026 in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam.
In beeld: Surifest 2026 in Zoetermeer Actueel 7 uur geleden
MO12-2 is niet alleen verkozen tot het beste, maar ook tot het leukste team.
Droomseizoen voor MO12-2 van MHC Zoetermeer Actueel 9 uur geleden
Oud-raadslid (LHN) Ward Meijroos wordt wethouder in Goeree-Overflakkee Actueel 10 uur geleden
Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro Actueel 11 uur geleden 7
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw Zakelijk 17 uur geleden
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup Actueel 15 jun, 14:42 1

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54