Historisch Zoetermeer gaat dit jaar naar het Buytenpark. Foto: Fred Roland
Historisch Zoetermeer gaat dit jaar naar het Buytenpark. Foto: Fred Roland Fred Roland Zoetermeer

Historisch Festival dit jaar in het Buytenpark

Actueel 1.600 keer gelezen

Zoetermeer - Het festival Historisch Zoetermeer dat traditiegetrouw in het laatste weekend van september wordt gehouden, wijkt dit jaar niet uit naar het Van Tuyllpark maar gaat naar het Buytenpark. Volgens organisator Sebastiaan Smits is het Van Tuylpark simpelweg te duur.

Door Hélène Ouwerkerk

Evenals Culinair en Bevrijdingsfestival werd Historisch Zoetermeer voorheen altijd op de Markt gehouden. Vanwege de werkzaamheden moeten de festivals uitwijken naar een andere locatie. Bevrijdingsfestival en het Culinaire Zomerfestival werden dit jaar in het Van Tuyllpark gehouden. Voor Sebastiaan Smits is dit echter geen goede optie. Daarom kiest hij voor het Buytenpark.
“De belangrijkste reden is financieel. In het Van Tuylpark zijn dusdanig weinig voorzieningen zoals stroom, water en riolering dat we hiervoor veel te veel kosten moeten maken. Het budget is gelijk gebleven dus dat zou betekenen dat we veel extra kosten moeten maken”, zegt Sebastiaan Smits. “Daarnaast hebben we gehoord dat het Van Tuylpark minder goed bereikbaar was voor mensen in een rolstoel. De Toegankelijkheidsraad gaf ons het advies om te gaan voor het Buytenpark omdat daar asfaltpaden tussen de velden liggen.”
Om het festival in het Van Tuylpark te houden moest Smits veel kosten maken. “Dat betekende aggregaten huren. Het water moest van ver komen dus Dunea moest een lange waterleiding aanleggen en we hadden veel dixies nodig. Dit alles bij elkaar zorgde voor veel extra kosten. Ook in het Buytenpark maken we extra kosten maar toch minder dan in het Van Tuylpark”, legt hij uit.
Sebastiaan Smits heeft contact gehad met de organisator van het Culinaire Zomerfestival. “Zij gaven aan dat zij altijd al extra aggregaten op de Markt nodig hadden en die extra kosten er voor hen altijd al waren. Voor ons geldt dat niet.”

Markt
Als het aan Sebastiaan Smits ligt keert het festival Historisch Zoetermeer volgend jaar weer terug naar de Markt. “Vanuit het financiële plaatje maar ook de verbinding met het oude centrum van Zoetermeer. “Dat hoort er voor ons echt bij”, zegt hij.
Het festival Historisch Zoetermeer wordt op 27 en 28 september gehouden op het evenemententerrein in het Buytenpark (achter de voetbalvelden). Er is een grote markt met veel kraampjes, er treden bands op en zowel op zaterdag als zondag is er een riddertoernooi The knights of Camelot. Leerlingen van middelbare scholen krijgen voorafgaand aan het festival zwaardvechtles en doen tijdens het festival mee aan een toernooi.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58