Enkele schappen in de nieuwe winkel van de Voedselbank aan het Monnikenbos. Foto: Frans Brocken.
Enkele schappen in de nieuwe winkel van de Voedselbank aan het Monnikenbos. Foto: Frans Brocken.

Nieuwe winkel Voedselbank kan alle hulp gebruiken

Actueel 4.253 keer gelezen

Zoetermeer – Sinds april dit jaar is in de wijk Meerzicht aan het Monnikenbos een winkel van Voedselbank Haaglanden geopend. In de voormalige katholieke Genesarethkerk kunnen inwoners, die hiervoor in aanmerking komen, in alle rust noodzakelijke boodschappen ophalen om in hun levensonderhoud te voorzien. Coördinatoren Kees van Leeuwen (70) en Frans Brocken (70) vertellen hoe in deze voormalige kerk geestelijk voedsel is vervangen door food en non food.

Door André van der Wiel

Kees is een van de coördinatoren van de winkel. “Het is wel tijd om wat aandacht te geven aan de Voedselbank. We hebben zowel spullen als handjes nodig. Toen ik las in Streekblad dat ze mensen zochten, heb ik gesolliciteerd. Ik heb eerst meegelopen met het uitgiftepunt bij Piëzo in Buytenwegh. Toen ik met pensioen ging als accountmanager bij een bekende brouwerij wilde ik zinvol vrijwilligerswerk doen. Vandaar.” Naast hem aan de koffie de eveneens 70-jarige Frans. “Ik was contractmanager in de telecom en kwam na een reorganisatie aan de kant te staan en sindsdien ben ik vanaf 2018 vrijwilliger bij de Voedselbank Haaglanden als coördinator van een uitgiftepunt. Via een interne sollicitatie ben ik winkelcoördinator geworden. Kees haast erbij te zeggen: “vergeet Gert Jan Koolstra niet te vermelden als coördinator die nu met vakantie is en dit straks leest.”

Vacatures
“We zoeken nog een coördinator voor de woensdag, zeg maar een regelneef voor die dag die met zes medewerkers op die dag alles in orde maakt. Zoals de klantadministratie, maar dat kun je hier of thuis achter je PC doen.” Frans weet direct over welke talenten de coördinator moet beschikken: “hij of zij moet streng, maar rechtvaardig zijn en goed met klanten en vrijwilligers kunnen omgaan.”
Momenteel heeft de winkel van de Voedselbank in Zoetermeer 86 klanten die na een strakke selectie op de klantenlijst komen. “Je ziet een groei van zo’n vijftien mensen sinds april. Helaas zijn we dus nodig.” Kees vertelt verder over de werkwijze van de winkel. “Op woensdag en donderdag zijn de uitgiftedagen van 12.30 uur tot 15.00 uur. Hoewel we met tijdsloten werken staan er vaak bij de opening al veel mensen voor de deur. Iedereen krijgt een boodschappenlijst met producten waarop ze recht hebben. Vrijwilligers helpen de klanten. We hebben er nu twaalf, maar we kunnen nog wel vier vrijwilligers erbij hebben. Momenteel is de leeftijd tussen de 60 en 75 met een uitschieter naar 80 jaar. Jongere aanwas is zeker welkom.”

Nooit genoeg spullen
“We komen aan spullen via winkelacties en supermarkten en vanuit de centrale Voedselbank Wateringen.” Frans en Kees zijn duidelijk dat er nog veel nodig is. Frans hierover: “we hebben een tekort aan frisdranken en kruidenierswaren, thee en zonnebloemolie onder andere.” Kees vult aan: “nu zie je alleen bieten als potgroeten staan, dat zou ook wel wat gevarieerder mogen. Versproducten gaan goed, maar babyvoeding en luiers is nooit genoeg van.” De klanten van de winkel zijn van alle leeftijden en culturen met hetzelfde probleem: ze kunnen zelf geen essentiële producten kopen. “De verhalen die ik hoor, grijpen mij aan.” Frans heeft een goed gevoel dat hij kan helpen. “Ik ken alle namen en we herkennen de klanten. We geven het gevoel dat ze hier welkom zijn. Soms moeten ze de schaamte voorbij.” Ook het sociale aspect is er, zo vertelt Kees. “Na afloop kunnen gezinnen koffie en chocomel drinken. En kinderen kunnen hier kleuren als hun ouders in de winkel spullen halen.” En waar Frans trots op is? “Als een klant zegt ‘het is vandaag de laatste keer!’ Hè hè, ze zijn weer boven Jan!”

Op 26 september om 16.00 uur opent wethouder Bouke Velzen de winkel officieel. Meer informatie over spullen en aanmelden als vrijwilliger kan via 06-53301815 of monnikenbos@voedselbank@haaglanden.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jonge bezoekers bij Surifest 2026 in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam.
In beeld: Surifest 2026 in Zoetermeer Actueel 9 uur geleden
MO12-2 is niet alleen verkozen tot het beste, maar ook tot het leukste team.
Droomseizoen voor MO12-2 van MHC Zoetermeer Actueel 10 uur geleden
Oud-raadslid (LHN) Ward Meijroos wordt wethouder in Goeree-Overflakkee Actueel 11 uur geleden
Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro Actueel 12 uur geleden 7
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw Zakelijk 18 uur geleden
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup Actueel 15 jun, 14:42 1

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54