Klaas Holthuis en Chantal van Hal
Klaas Holthuis en Chantal van Hal

Orthopedisch Centrum toonaangevend in de regio

Actueel 1.849 keer gelezen

Zoetermeer- Het Reinier Haga Orthopedisch Centrum (RHOC) viert met trots haar vijfjarig jubileum. Sinds de opening in 2020 heeft het RHOC zich de afgelopen vijf jaar ontwikkeld tot een toonaangevend orthopedisch centrum in de regio, waar kwaliteit en de patiënt centraal staan. Het jubileum vormt niet alleen een moment van terugblik, maar ook van vooruitkijken naar de toekomst.                  
                 
Klaas Holthuis (algemeen directeur) en Chantal van Hal (medisch directeur) zijn trots op het vijfjarig bestaan. Klaas: “Het RHOC is gestart in 2020 tijdens de eerste corona golf, dit was een lastige periode. De visie van vijf jaar geleden was om een topklinisch orthopedisch centrum neer te zetten, waar elke patiënt terecht kan voor kwalitatief goede orthopedische zorg. Nu, vijf jaar later, hebben we een hoge patiënttevredenheid, wachttijden onder het gemiddelde van Nederland en weten steeds meer patiënten ons te vinden. Uit de regio, maar ook daarbuiten.”                 
                 
Medewerkers
Alle medewerkers spelen bij dit succes een grote rol. Chantal: “De meeste medewerkers in het RHOC werken hier al vanaf het begin en dat merk je. Er is een hoog verantwoordelijkheidsgevoel en de afdelingen werken goed met elkaar samen. Daarnaast hebben we een grote onderzoeks- en kwaliteitsafdeling, het Kenniscentrum voor Wetenschap, Innovatie en Kwaliteit (KWIK) die verantwoordelijk is voor de kwaliteit én onderzoek doet naar hoe behandelingen nog beter kunnen.”                 

Doelen voor de toekomst                 
Voor de volgende vijf jaar zijn er verschillende doelstellingen, zoals het focussen op complexe orthopedische ingrepen en de samenwerking in de regio versterken. Chantal: “Dit doen wij door samen te werken met Samen Zoetermeer Gezond. Met een van de verzekeraars zijn we         bezig om een samenwerking op te zetten met fysiotherapeuten om te zorgen dat patiënten eerst in de eerste lijn goed behandeld worden, voordat ze worden doorverwezen naar het RHOC.” Klaas vult aan: “Door de vergrijzing wordt orthopedie in de toekomst nóg belangrijker. Het opleiden van jong talent is van groot belang. Het RHOC is de grootste opleider van orthopedisch chirurgen in Nederland en werkt hierbij nauw samen met het LUMC en het Erasmus MC om orthopedisch chirurgen in spé klaar te stomen voor het vak.”                 
                 
                 
                
        
        

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58