
B&M entertainment komt met nieuwe musical
Actueel 1.317 keer gelezenZoetermeer – Zoetermeer heeft een rijke traditie met musicals en ook bekende ‘sterren’ in dat genre voortgebracht. Niet verrassend dat het relatief nieuwe B&M entertainment een indrukwekkende (kinder)cast op de been brengt voor de musical ‘Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, meneer?’ Op 5 en 6 juli is de musical te zien in de grote zaal van het Stadstheater. Afgelopen zaterdag was de perspresentatie met ouders in de Musicdome, onder de Silverdome. Jong en oud smelten bij de nostalgie van de herkenbare muziek.
Door André van der Wiel
Na een oproep en audities van B&M is er een cast van ruim 20 spelers samengesteld. De ouderen kennen de namen nog wel; Bertram Bierenbroodspot, Lidwientje Walg en Aernout Koffij. Een populaire KRO-televisieserie ,geschreven door Harrie Geelen op de muziek van Joop Stokkermans. Het zal de jongeren niet veel zeggen. Het verhaal gaat over een rattenvanger die, als hij de rattenplaag in Hamelen kan oplossen, als beloning een pot goud krijgt. Maar er gebeurt heel veel onverwachts.
In de Musicdome zitten ouders gespannen te wachten op de eerste voorproef van deze musical. Nog zonder kostuums en onversterkt komt de cast op. En als het eerste nummer klinkt, valt iedereen van zijn stoel hoe goed het klinkt. Ties Brunt, verantwoordelijk voor zang en muziek, glundert. “We oefenen veel op de zang en dat zien we nu terug. We werken met maatwerk orkestbanden die we laten maken. Er zitten veel talenten in deze groep. Wie weet ooit nog met live-muziek, maar dat is nu nog te kostbaar.” Het valt op hoe piepjong (vanaf 10 jaar) en de iets oudere jeugd (tot eind 30 jaar) naadloos zonder schroom samenwerken. “Ik kom uit Rijswijk en ben er via Instagram erbij gekomen”, vertelt Kaylinn uit de kindercast. “Dit is zo leuk. We doen veel doorlopen en ik heb al meegedaan met de musical 40-45. En mijn moeder wil hier komen wonen.” Ze raakt er niet over uitgepraat en wil nog wel een keer spelen.
De 11-jarige Zoetermeerse Fenna heeft in november auditie gedaan. “Ik vind de dansjes het leukst. Ik vind het soms wel spannend om tegen de ouderen iets te zeggen. En de dans Vliegend Vloerkleed Kamerbreed is erg moeilijk.” Op de vraag hoe haar broers het vinden zegt ze: “Geen idee.” Maar haar trotse moeder vult geruststellend aan dat die het ook leuk vinden. Kaarten voor 5 en 6 juli zijn te koop via www.stadstheater.nl.













