Een nieuw leven voor oude producten.
Een nieuw leven voor oude producten.

College wil circulariteit aanjagen en stimuleren

Actueel 1.343 keer gelezen

Zoetermeer - Het college van B&W wil circulariteit stimuleren en trekt daar 360.000 euro voor uit. Doel om zoveel mogelijk materialen te hergebruiken en afval zoveel mogelijk te beperken.

Door Hélène Ouwerkerk

Wethouder Bouke Velzen is blij dat deze stap nu is genomen. “In het coalitie-akkoord was geen plek voor circulariteit. Ik vind het mooi dat we als gemeente hier een stimulerende rol in gaan pakken. Circulariteit leeft bij de inwoners. Kijk maar naar de vele kringloopwinkels in de stad.” Maar niet alleen het enthousiasme onder inwoners is voor Velzen een reden om het onderwerp op te pakken. “Het hergebruiken van materialen en het beperken van afval is essentieel voor het behalen van klimaat- en milieudoelen, zoals de landelijke doelen om in 2050 volledig circulair te zijn en het grondstoffengebruik in 2030 te halveren. Bovendien draagt een circulaire economie bij aan onze duurzaamheidsdoelen  en aan Europese doelstellingen op het gebied van CO₂-reductie en circulair bouwen.”

Er waren volgens de wethouder drie scenario’s om met circulariteit aan de gang te gaan. “In het eerste scenario ondersteunen we initiatieven uit de stad. In het tweede scenario gaan we beleid ontwikkelen en in het derde scenario nemen we actief een voortrekkersrol”, legt Velzen uit. “We kiezen vanwege de financiën voor het middelste scenario. Het ravijnjaar is weliswaar uitgesteld maar het hangt nog steeds als een zwaard van Damocles boven ons hoofd.”

Het college van B&W stelt aan de gemeenteraad voor om te kiezen voor een actieve en faciliterende aanpak waarin circulariteit integraal wordt opgenomen in beleid en uitvoering. Via samenwerking, kennisdeling, voorbeeldprojecten en waar mogelijk financiële ondersteuning, wil de gemeente de circulaire ontwikkeling in Zoetermeer stimuleren. Circulariteit wordt hierbij stapsgewijs opgenomen in beleid, aanbestedingen en projecten van de gemeente. Denk aan het hergebruik van materialen bij wegonderhoud, circulaire bouw bij woningprojecten en het stimuleren van ondernemers die met reststromen werken. Er wordt een werknemer aangenomen om dit te gaan aanjagen en er komt een stimuleringssubsidie van twee ton. “Hiermee zetten we een eerste stap in afwachting van het beleid uit Europa”, zegt Bouke Velzen. “Er wordt gewerkt aan diverse onderwerpen zoals maatschappelijk verantwoord ondernemen, circulair bouwen, inkopen en afval. Al licht dat laatste onderwerp bij wethouder Blansjaar die met een nieuw afvalbeleidsplan komt.”

In juli neemt de gemeenteraad hier een besluit over.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jonge bezoekers bij Surifest 2026 in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam.
In beeld: Surifest 2026 in Zoetermeer Actueel 10 uur geleden
MO12-2 is niet alleen verkozen tot het beste, maar ook tot het leukste team.
Droomseizoen voor MO12-2 van MHC Zoetermeer Actueel 11 uur geleden
Oud-raadslid (LHN) Ward Meijroos wordt wethouder in Goeree-Overflakkee Actueel 12 uur geleden
Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro Actueel 13 uur geleden 7
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw Zakelijk 19 uur geleden
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup Actueel 15 jun, 14:42 1

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54