
24-uurs handbalmarathon voor Stichting Het Vergeten Kind
Actueel 2.232 keer gelezenZoetermeer – Handballers van SV Gemini staan vrijdag 27 en zaterdag 28 juni voor een uitdaging. Dan handballen ze namelijk 24 uur lang non-stop tijdens de handbalmarathon. De handballers doen dit niet voor niks, want de helft van de opbrengst van dit evenement gaat naar Stichting Het Vergeten Kind. Bestuurslid van de vereniging, Chantal Tegelaar, en speelster Semmy Bodelier, vertellen over dit sportieve evenement.
Door Janneke van der Ende
De handbalmarathon wordt gehouden ter ere van het 30-jarig bestaan van SV Gemini. In totaal zal een team van vijftien spelers het in 24 uur opnemen tegen twintig verschillende tegenstanders. De spelers zijn al druk bezig met trainen. Normaliter is een handbalwedstrijd namelijk twee keer een half uur. “Zo’n marathon is behoorlijk intensief, maar gelukkig zijn onze spelers in goede conditie”, vertelt Chantal.
Veel zin in
Semmy doet sinds 2013 aan handbal en kijkt uit naar de marathon. “Ik denk dat het wel zwaar wordt, maar ik heb er vooral zin in. Ik merk tijdens trainingen dat het ook echt leeft in het team. En ons team is gewoon heel gezellig, dus dat werkt ook goed mee.” Het team traint momenteel vaker dan normaal, speciaal voor de marathon. “De voorbereiding gaat goed. We zijn nu volle bak aan het trainen en nemen de laatste week voor de marathon even rust.” De vereniging hield zo’n marathon al twee keer eerder, met succes. 5000 euro was bij de tweede editie de opbrengst,. “We wilden het daarom nóg een keer doen”, vertelt Chantal. “Je gaat als team namelijk echt een uitdaging aan met elkaar. De vereniging wordt daar heel hecht van. Je probeert het beste van elkaar naar boven te halen tijdens zo’n marathon. En dat is een mooie bijkomstigheid. Want, het gaat er natuurlijk vooral om dat we een mooi bedrag ophalen voor het goede doel.”
Ieder kind een kans
En dat goede doel is Stichting Het Vergeten Kind. De helft van de opbrengst van de marathon gaat daar naartoe. De andere helft dekt de kosten om de marathon te organiseren. Dit goede doel is gekozen door de vijftien spelers die de marathon gaan spelen. “We hebben gestemd en daar is dit goede doel uitgekomen”, vertelt Semmy. “We hebben hiervoor gekozen, omdat we binnen onze vereniging veel kinderen hebben en we willen ieder kind een kans geven.” Volgens Chantal is het evenement geslaagd als alle spelers de uren zonder blessures doorkomen. “Dat staat voorop”, glimlacht Chantal. “En daarnaast hopen we natuurlijk een mooi bedrag op te halen voor Het Vergeten Kind.” Het laatste team waar SV Gemini tijdens de marathon tegen zal spelen, zullen vrijwilligers van de stichting zijn. “Na deze laatste wedstrijd zullen we een cheque met het uiteindelijk opgehaalde bedrag aan de vrijwilligers overhandigen”, aldus Chantal.
Wil en durf jij het op te nemen tegen het team van SV Gemini, wil je helpen als vrijwilliger of heb je interesse om als bedrijf te sponsoren? Neem dan contact op met handbalmarathon@svgemini.nl. Wil jij de vereniging komen aanmoedigen tijdens de 24-uurs handbalmarathon? Je bent van harte welkom op vrijdag 27 juni bij Zanzibarplein 21. De marathon wordt gehouden van vrijdag 27 juni 19:00 uur tot zaterdag 28 juni 19:00 uur.













