Bijschrift foto: De overdracht van de Toekomststoel. Vlnr.: Yvonne Bink, Flip Bakker, Tiny Brunott, Henk Bessembinder en David Weekenstroo .
Bijschrift foto: De overdracht van de Toekomststoel. Vlnr.: Yvonne Bink, Flip Bakker, Tiny Brunott, Henk Bessembinder en David Weekenstroo .

CDA Zoetermeer geeft Toekomststoel door

Actueel 856 keer gelezen

Zoetermeer - “We willen een stad waar je in de toekomst nog goed kunt wonen, werken en leven”, aldus CDA-fractievoorzitter David Weekenstro bij het doorgeven van de Toekomststoel.

De Toekomststoel in de raadzaal van Zoetermeer heeft een nieuwe plek gekregen. Het CDA Zoetermeer geeft de symbolische stoel door aan de fractie van Zoetermeer Vooruit. De stoel - gemaakt van karton - is geen gewone stoel, maar een herinnering aan iets belangrijks: denk bij elk besluit ook aan de natuur, het klimaat en de generaties na ons.
De Toekomststoel is vorig jaar door Grootouders voor het Klimaat geïntroduceerd en schuift sindsdien van partij naar partij in de gemeenteraad. Elke fractie krijgt hem een tijdje naast zich, als symbool om stil te staan bij de toekomst van onze planeet.
Fractievoorzitter David Weekenstroo van het CDA Zoetermeer vertelt:
”Wij geloven dat we goed moeten zorgen voor onze stad en de natuur, niet alleen voor nu, maar ook voor later. Wat wij nu doen, heeft gevolgen voor de volgende generaties na ons. De Toekomststoel hielp ons daar steeds aan denken. En dat mag ook best een beetje schuren - letterlijk zelfs, want op karton zit je niet bepaald zacht. Door de stoel door te geven tonen we in woord en daad dat het een gezamenlijke opgave is.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jonge bezoekers bij Surifest 2026 in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam.
In beeld: Surifest 2026 in Zoetermeer Actueel 11 uur geleden
MO12-2 is niet alleen verkozen tot het beste, maar ook tot het leukste team.
Droomseizoen voor MO12-2 van MHC Zoetermeer Actueel 12 uur geleden
Oud-raadslid (LHN) Ward Meijroos wordt wethouder in Goeree-Overflakkee Actueel 13 uur geleden
Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro Actueel 14 uur geleden 7
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw Zakelijk 21 uur geleden
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup Actueel 15 jun, 14:42 1

Uit de krant

Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54