Afbeelding

Column: Alleen plassen in de zomer

Actueel 672 keer gelezen

Op haar website maakt de gemeente bekend dat per 1 mei de openbare toiletten in de recreatiegebieden weer open gaan. Die toiletten zijn er bijvoorbeeld langs de Zoetermeerse plas. De toiletten gaan open omdat het strandseizoen er weer aankomt. Nu heb ik als geboren Haagse altijd een beetje mijn bedenkingen bij het woord strand in combinatie met de Zoetermeerse plas.
Ik kan me nog herinneren dat we nog niet zo lang in Zoetermeer woonden en buren mij attendeerden op het strand in Zoetermeer. Hoewel ik natuurlijk wist dat Zoetermeer niet aan mijn geliefde zee ligt, had ik me bij de woorden strand toch wel iets heel anders voorgesteld. Het strookje zand en de toen ook al viezige plas waarmee het nooit is goed gekomen. Want één ding weet ik zeker, dat we in de zomermaanden altijd minstens een keer in het Streekblad schrijven over blauwalg. Het blijkt net zo hardnekkig als onkruid tussen straatstenen. Kortom, ik werd niet erg enthousiast van mijn eerste Zoetermeerse strandbezoek. Ik ben er dan ook nooit meer geweest om te zonnen of zwemmen.

Om te wandelen of te fietsen is het gebied wel erg leuk. En dan kom ik bij het bericht van het toilet terug. Want het is natuurlijk leuk om trots te melden dat op 1 mei de toiletten weer open gaan. Maar hoe zit het bij een lange wandeling in het najaar of in de winter?. Moeten mensen dan niet naar het toilet en is het dan ook niet prettig als daar een voorziening voor is? 

In hetzelfde artikel maakt de gemeente ook een verwijzing naar de site iederewctelt.nl. Op deze site wordt in kaart gebracht hoe het in Nederlandse gemeenten is gesteld met openbare toiletten. Door de verwijzing dacht ik dat Zoetermeer in de top zit maar dat is niet het geval. ‘We’ staan op een 108e plek! Niet echt hoog maar na wat uitzoekwerk blijkt wel dat Zoetermeer in de lift zit want vorig jaar stond onze stad op plek 208. Het gaat dus wel de goede kant op al is het rapportcijfer van 5,7 niet echt hoog. Maar aan de andere kant, het is toch net een voldoende. Dus laat ik maar niet te streng zijn.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58