
NLdoet: Samen Droomdekentjes maken voor zieke kinderen
Actueel 1.066 keer gelezenZoetermeer - Gezelligheid troef afgelopen zaterdag op de locatie van Elly Prins Machine Quilting waar vijftig enthousiaste dames voor Stichting De Regenboogboom de beginselen van het quilten werden bijgebracht voor de grootste landelijke vrijwilligersactie van Nederland: NLdoet.
Door Jeroen Pronk
Het Oranjefonds organiseerde 14 en 15 maart samen met duizenden sociaal-maatschappelijke organisaties in het land, weer NLdoet. Deze actie zet vrijwilligerswerk in de spotlights en nodigt iedereen uit een dagje het verschil te maken. Stichting de Regenboogboom maakt zich tijdens deze actie sterk voor het jonge kind dat plots te maken heeft met een grote uitdaging. Vaak is dit een ziekte, een traumatische ervaring of een beperking. Om het verblijf en herstel te veraangenamen en de vaak steriele ziekenhuiskamers op te fleuren naaien, quilten, breien en haken ongeveer 1600 vrijwilligers over heel Nederland met veel liefde en belangeloos ‘droomdekentjes’.
Binnen twee uur volgeboekt
Elly Prins Machine Quilting is al 25 jaar actief in Zoetermeer. Aangezien Elly alle apparatuur in huis heeft voor de productie van de dekentjes bood ze zich spontaan aan om een bijdrage te leveren aan NLdoet. “Het is de eerste keer dat ik mee doe”, vertelt Elly enthousiast, “Maar wat een succes is dit. Binnen twee uur waren beide dagen volgeboekt. Ik heb al het benodigde materiaal zoals stoffen en patronen op voorraad. De dames nemen hun eigen naaimachine mee.”
Elly heeft de taken goed verdeeld. “Op de grond worden de patronen klaar gelegd, waarna ze achter de naaimachines aan elkaar worden gestikt. Machinaal worden de tussenlaag en achterkant bevestigd, waarna met een bies de randen worden afgewerkt. De sfeer is goed. Supermarkt Dirk zorgt voor de lunch en Bakkerij Jongerius voor de koeken bij de koffie. Veel dank daarvoor.”
Elly hoopt meer vrijwilligers te interesseren via deze NLdoet dagen. “Diverse ziekenhuizen in de regio hebben al contact gezocht met de Stichting Regenboogboom, waaronder het Haga Ziekenhuis Den Haag. Het zou geweldig zijn als Haga Zoetermeer zich ook meldt. Maar meer opdrachten betekent ook meer inzet van vrijwilligers. Ik ga ervanuit dat er vandaag vast deelnemers enthousiast worden voor een vervolg. Ze zijn meer dan welkom”.
“Je hoeft echte geen volleerd naaister te zijn om te kunnen beginnen. De techniek heb je zo in de vingers. Weet dat het ook vooral om de gezelligheid gaat. Het is mooi om te zie hoe snel hier leuke contacten ontstaan.”
De Regenboogboom
De Regenboogboom richt zich op de veerkracht van kinderen en helpt hen de focus te verleggen van hun ziekte of beperking naar hun eigen kracht. Kinderen kunnen zelf een droomdekentje kiezen via de website www.deregenboogboom.nl of direct in het ziekenhuis. Op de website staat het volledige aanbod. Kies een dekentje, klik op ‘reserveer dit dekentje‘ en vul het reserveringsformulier volledig in. De vrijwilligers zullen dan het gereserveerde dekentje zo snel mogelijk toesturen.
Er zijn momenteel al veel prachtige dekentjes beschikbaar, zowel voor meisjes als jongens. Door van de selecties gebruik te maken wordt de keuze mogelijk eenvoudiger. En weet; de dekens bieden niet alleen warmte, maar ook emotionele steun. Ook geïnteresseerden vrijwilligers kunnen zich via deze site aanmelden.
De NLdoet-dagen waren ook dit jaar weer een groot succes. In 2026 staat de actie gepland op 13 en 14 maart. Voor meer informatie als vrijwilliger of deelnemende maatschappelijke organisatie zie www.nldoet.nl. Voor meer informatie over de werkzaamheden van het bedrijf van Elly Prins, zie www.machinequilting.nl.













