Wethouder Weerwag neemt het bezwaarschrift van de jeu de boulers in ontvangst.
Wethouder Weerwag neemt het bezwaarschrift van de jeu de boulers in ontvangst.

Jeu de boulers willen vijf jaar oude gebouw behouden

Actueel 2.027 keer gelezen

Zoetermeer - Jeu de BoulesClub Zoetermeer is niet blij met de plannen van de gemeente voor het Vernèdepark. Als de plannen doorgaan, zou dat betekenen dat het Bouledrome dat de vereniging in 2019 heeft gebouwd weg moet. Kapitaalverenietiging vindt voorzitter Annemiek de Vos-Rouweler.

Door Hélène Ouwerkerk

Afgelopen week heeft De Vos- Rouweler het bezwaarschrift/zienswijze omgevingsprogramma Vernèdepark overhandigd aan wethouder Ronald Weerwag die een bezoek bracht aan de vereniging. “We zijn niet blij dat we moeten wijken voor groen. Daarbij komt dat we voor 4 ton ons gebouw hebben gebouwd. Het gebouw staat er pas sinds 2019 en we zijn zelfs de lening nog aan het afbetalen”, laat de voorzitter weten. “Voor de uitbreiding daarvan is door de gemeente ook een bouwvergunning afgegeven waarvoor de heipalen al in de grond zijn geslagen. Ook is via een notariële acte in 2022 met de gemeente een zgn. grondovereenkomst gesloten waarin staat aangegeven dat JBCZ 30 jaar van de huidige locatie gebruik kan maken. Een eventuele verhuizing in de toekomst brengt de club ook nu al in problemen: wat te doen met de huidige investeringen, lopende projecten duurzaamheid, aflossingen van hypotheek, verlies van inkomsten et cetera?”

Volgens de plannen van de gemeente moet de jeu de boulesclub onderdak gaan vinden in het multifunctionele sportgebouw dat op de plek van 2BHome wordt gerealiseerd. “We begrijpen dat wel en we begrijpen ook dat woningbouw in het gebied nodig is, maar waarom kunnen de plannen niet zo worden aangepast zodat wij hier kunnen blijven?”, zegt Annemiek De Vos-Rouweler.

Een woordvoerder van de gemeente bevestigt dat in het ontwerp omgevingsprogramma is opgenomen dat de Jeu de Boulesclub wordt opgenomen in het multifunctionele sportcomplex, dat wordt gebouwd op de huidige locatie van 2Bhome. “De gemeente erkent de waarde van de Jeu de Boulesclub voor het gebied en vindt het belangrijk dat deze functie behouden blijft binnen het plangebied, maar wel wordt ondergebracht in het multifunctionele sportcomplex. De huidige locatie van de Jeu de Boulesclub belemmert een optimaal plan en ontwerp voor het Vernèdepark. Door de hoge ruimtelijke druk in het park is het noodzakelijk om bepaalde functies te verplaatsen en te clusteren voor een samenhangend geheel. De Jeu de Boulesclub bevindt zich nu centraal in het park, wat niet ideaal is voor het plan om meer groen toe te voegen aan het park. Daarnaast streeft de gemeente naar het clusteren van (sport)voorzieningen, omdat het hierdoor mogelijk is om functies zoals parkeren en kleedruimtes gezamenlijk te organiseren.” De gemeente bevestigt dat de jeu de boulesvereniging in het nieuwe sportcentrum een vestiging op maaiveldniveau krijgt. Voor de club is dat sowieso belangrijk vanwege de mobiliteit van de sporters. “Als we een trap op moeten, dan is dat niet mogelijk voor onze oudere sporters”, zegt voorzitter De Vos.
Volgens de woordvoerder van de gemeente wordt op de huidige locatie van de jeu de boulesclub andere functies gevestigd waaronder een park en de ontsluiting van de beoogde woon-werklocatie aan de Eerste Stationsstraat 185.

Plan
Het plan voor het Vernèdepark is nog niet in beton gegoten en moet nog door de gemeenteraad worden goedgekeurd. Het ontwerp omgevingsprogramma is ter inzage gelegd en moet na instemming van de raad nog door het college worden vastgesteld. Het omgevingsprogramma wordt pas definitief zodra het door het college is vastgesteld. Na de vaststelling van het omgevingsprogramma wordt een uitvoeringsagenda opgesteld, die ter goedkeuring aan de raad wordt voorgelegd. In deze uitvoeringsagenda worden de deelprojecten, inclusief de bijbehorende planning, beschreven.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58