'Meet en greet' met Zoetermeerse raads- en commissieleden van verschillende politieke partijen.
'Meet en greet' met Zoetermeerse raads- en commissieleden van verschillende politieke partijen.

Veel informatie tijdens de cursus Politiek Actief

Actueel 826 keer gelezen

Zoetermeer - Ruim 25 Zoetermeerders hebben meegedaan aan de cursus Politiek Actief van de gemeenteraad. Het programma was speciaal samengesteld voor mensen die (misschien) interesse hebben om politiek actief te worden. 

De raadsleden Margot Kraneveldt en Thera Hoekstra gaven de cursus, namens de raad, op 5 en 12 maart 2025 in de raadzaal. In twee avonden namen zij de deelnemers mee langs verschillende onderwerpen. Tijdens de eerste avond maakte de groep onder andere kennis met burgemeester Michel Bezuijen. Hij vertelde hoe hij burgemeester is geworden, wat zijn werk zoal inhoudt en beantwoordde veel vragen. Centraal, deze avond, stond hoe je (zelf) de Zoetermeerse politiek kunt beïnvloeden. Naast een deel theorie gingen de cursisten hier ook in groepjes mee aan de slag. Cursusavond twee stond in het teken van politiek actief zijn (als raadslid). Raadsgriffier Robin Blokland gaf als aftrap een ‘kijkje’ in de gereedschapskist van een raadslid en ging in op de taken en rollen van de gemeenteraad. Daarna gingen de deelnemers uitgebreid in gesprek met Zoetermeerse raads- en commissieleden van verschillende politieke partijen. Tijdens deze ‘meet en greet’ ontstonden leuke gesprekken en werd veel informatie uitgewisseld.  

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41