De werkzaamheden bij de Dobbe. Foto: Gerard van Warmerdam
De werkzaamheden bij de Dobbe. Foto: Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Minder ruimte voor evenementen op Markt

Actueel 2.255 keer gelezen

Zoetermeer - Op de Markt en rond de Dobbe wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van Centraal Park. Het gebied moet een ontmoetingsplek worden voor inwoners. Echter hebben de werkzaamheden wel gevolgen voor evenementen, zo moet het Culinaire Festival uitwijken naar Silverdome.

Door Hélène Ouwerkerk

Volgens de woordvoerder van de gemeente is het niet zo dat er helemaal geen evenementen op de Markt kunnen worden gehouden, maar een deel van de Markt wordt gebruikt voor het veilig te kunnen vervoeren van bouwverkeer door een corridor. “Doordat er minder ruimte beschikbaar is, en er door de werkzaamheden minder vluchtroutes zijn, kunnen sommige evenementen niet op de Markt plaatsvinden. Per evenement is gekeken welke oplossingen er mogelijk zijn. We zijn nog in overleg met de organisatie van Koningsdag en het Bevrijdingsfestival. Bijvoorbeeld een verplaatsing naar een andere locatie of het tijdelijk weghalen van een deel van de bouwcorridor om zo toch voldoende ruimte te maken”, laat een woordvoerder weten. Voor het Culinaire Festival betekent dat een verhuizing naar Silverdome. “Er is geen andere locatie dan Silverdome. We hopen dat we volgend jaar weer terug kunnen naar de Markt”, zegt Jeffrey Bake van organisator Timeless Events. Mark Merckens, organisator van het Bevrijdingsfestival, weet nog niet waar het Bevrijdingsfestival wordt gehouden. “We zijn nog met de gemeente in gesprek hierover. Ik ga er nog vanuit dat het wel op de Markt kan plaatsvinden. De gemeente denkt in ieder geval goed met ons mee”, aldus Mark Merckens. 

Wel heeft de NAVO Top gevolgen voor de evenementen in juni op de Markt, maar dat heeft niks te maken met de werkzaamheden maar met de lagere beschikbaarheid van politie-agenten voor de beveiliging.

Broedseizoen
De gemeente laat weten dat de planning voor het project Centraal Park is opgesteld aan de hand van veel factoren en met het doel om zo min mogelijk impact op de omgeving te hebben. “Belangrijke factoren daarbij zijn bijvoorbeeld het broedseizoen waarbij diersoorten niet verstoord mogen worden en het plantseizoen waarin het mogelijk is om nieuw groen te planten. Ook is er zoveel mogelijk rekening gehouden met het door kunnen gaan van evenementen. Zo worden de werkzaamheden aan het Nicolaasplein bijvoorbeeld in twee delen uitgevoerd om voor de Oldtimerdag in de Dorpsstraat ruimte te creëren”, aldus de woordvoerder.

In maart 2026 zijn alle werkzaamheden van het project Centraal Park afgerond en is het hele Dobbegebied weer toegankelijk. De hele Markt is dan weer beschikbaar voor evenementen. Echter beginnen waarschijnlijk in 2027 de werkzaamheden voor het project Markt 10. Daarbij zal de Markt opnieuw worden afgesloten en een stuk worden vernieuwd. De exacte omvang of planning van deze werkzaamheden zijn nog niet bekend.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41