De 2e en 3e divisie springers van GV Pro Patria behaalden indrukwekkende resultaten bij plaatsingswedstrijd trampolinespringen. Foto: GV Pro Patria.
De 2e en 3e divisie springers van GV Pro Patria behaalden indrukwekkende resultaten bij plaatsingswedstrijd trampolinespringen. Foto: GV Pro Patria.

GV Pro Patria pakt veel medailles bij thuiswedstrijd

Actueel 559 keer gelezen

Zoetermeer – De spanning was te voelen op de eerste plaatsingswedstrijd trampolinespringen van het seizoen, gehouden op zaterdag 15 februari in Zoetermeer. De 2e en 3e divisie springers van GV Pro Patria lieten nieuwe oefeningen zien en behaalden indrukwekkende resultaten.

Medailles
GV Pro Patria arriveerde met een vol team bij de thuiswedstrijd, bestaande uit 32 individuele springers en 13 synchroon paren.

De atleten behaalden in totaal negentien medailles bij het individuele springen – zeven gouden, negen zilveren en drie bronzen. Bij het synchroonspringen werden er elf medailles veroverd, waarvan vier goud, vier zilver en drie brons.

Nieuwe reglement
Voor de sporters was dit de eerste wedstrijd van een nieuwe olympische cyclus, wat betekende dat er verschillende regels waren aangepast in het wedstrijdreglement. Een trampolinespringer wordt op verschillende vlakken gejureerd: moeilijkheid, uitvoering, verplaatsing op de trampoline en daarnaast kunnen er ook verschillende penalty’s worden gegeven. Door de nieuwe regels letten de uitvoeringjuryleden strenger op de sporters.

Ook bij de moeilijkheidsregels zijn er wijzigingen: een basissprong, die voorheen een score van 0.0 kreeg, levert nu 0.1 punten op. Dit kleine verschil kan de beslissende factor zijn tussen wel of geen medaille.

Het NK
De sporters hebben zich maanden voorbereid, waarbij ze getraind hebben op hun techniek en nieuwe combinaties.

Het is veel sporters hierdoor gelukt om deze wedstrijd een nieuwe, moeilijkere oefening te springen, met het uiteindelijke doel om zich te kwalificeren voor het NK in juni, dat dit jaar plaatsvindt in Ahoy.

Nu de eerste plaatsingswedstrijd erop zit, gaan de sporters vol vertrouwen door met hun trainingen. Ze zullen hard werken voor de tweede plaatsingswedstrijd op 22 maart, waar ze opnieuw hun beste beentje voor zullen zetten om hun plek voor het NK veilig te stellen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58