Directeur Anna Vreugdenhil
Directeur Anna Vreugdenhil

Dicteeliefhebbers schrijven voor taalproject Regenboog

Actueel 951 keer gelezen

Zoetermeer - Het Groot Zoetermeers Dictee wordt op 22 maart gehouden in het Picasso Lyceum in Rokkeveen. Deelnemers en sponsoren zamelen geld in voor een taalproject op basisschool De Regenboog.

Door Janny Vinke

Anna Vreugdenhil is directeur van deze school aan het Kerkenbos in Meerzicht en vertelt enthousiast over de missie en de visie van het team . “Elk kind komt op een andere manier het schoolsysteem binnen. We zorgen dat iedereen eerlijke kansen heeft. Wij willen eerst een band opbouwen met kinderen en ouders”, vertelt Anna, 

Onderwijs en meer
De kinderen van nieuwkomers, in Zoetermeer aangemeld bij een Unicoz-school, worden in de meeste gevallen doorverwezen naar De Regenboog. Zij worden eerst opgevangen in een schakelklas en stromen na een stoomcursus Nederlands door naar de reguliere groepen.
Anna vertelt: “Voordat kinderen kunnen gaan leren is het nodig dat aan een aantal basisbehoeften is voldaan: eten, veiligheid en vertrouwen. Als je niet genoeg eet, stress ervaart of in een onveilige situatie leeft, heb je onvoldoende energie over om tot leren te komen. Daarom krijgen de kinderen een ontbijt, fruit en melk in de pauze en een warme lunch tussen de middag. Het onderwijs op de Regenboog is daardoor een totaalpakket waar van 08:00 uur tot 17:00 uur alles voor de kinderen verzorgd wordt.
De leerkrachten geven les in een klassiek onderwijssysteem waarin leren in rust, veiligheid en structuur voorop staat. Het Nederlandse onderwijs piept en kraakt vanwege het lerarentekort. “Maar niet bij ons”, zegt Anna glunderend, “Sterker nog, regelmatig melden mensen zich, die graag hier willen werken. Die moet ik dan teleurstellen”.
Het begeleiden van de naschoolse activiteiten ligt niet op het bordje van de leerkrachten. Anna vertelt: “Dit is een bewuste keuze. Wij willen goed onderwijs verzorgen. Daarnaast bieden we een zo breed mogelijk palet aan voorzieningen voor kinderen en hun ouders, zoals sport en spel, creatieve vakken en muzieklessen. Ouders kunnen o.a. terecht in de ouderkamer, bij maatschappelijk werk, en schuldhulpverlening. We proberen in ons hele systeem iedereen mee te nemen. Taal is daarvan een essentieel onderdeel.”

Taal is de sleutel tot de maatschappij
Niet alle extra activiteiten kunnen worden betaald uit het budget, dat de school van het ministerie krijgt. Daarom heeft Anna zich ook aangemeld voor het goede doel van het Groot Zoetermeers dictee. Zij wil graag extra taallessen realiseren met behulp van de Stichting Talenten van Morgen. Dit is een groep jongvolwassenen die graag datgene terug willen geven aan de maatschappij, wat zij gedurende hun jeugd gemist hebben: begeleiding, rolmodellen en een netwerk. Zij geven taalondersteuning en zetten zich in door de kinderen te begeleiden bij het ontdekken en inzetten van hun talent en het leren maken van goede keuzes in hun leven.  ”Wat zij doen is zo bijzonder,” vertelt Anna, “Deze jonge studenten zijn heel belangrijk voor de kinderen. Voor een deel worden ze betaald, maar daarnaast zijn ze ook in hun vrije tijd hier vaak te vinden. Ze gaan tijdens de zomerschool bijvoorbeeld ook met de kinderen naar het theater of een sportevenement. Zij vervullen een brugfunctie tussen de wereld van thuis en die van school en de Nederlandse samenleving”.

Het Groot Zoetermeers Dictee
Om tien kinderen gedurende een jaar één uur extra taalles te kunnen bieden heeft Anna € 1600,- nodig. Dus hoe hoger de opbrengst van dit evenement is, hoe meer kinderen extra taallessen kunnen krijgen. Het team van De Regenboog doet mee aan het dictee met 15 personen! Dan kunt u toch niet achterblijven! Schrijf u snel in. U kunt ook geld doneren.
Meer informatie https://grootzoetermeersdictee.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2
Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41