
4500 beren op het ijs bij de Zoetermeer Panters
Actueel 1.022 keer gelezenZoetermeer - In een uitverkocht Silverdome werd vrijdag de tweede Teddy Bear Toss gehouden bij de wedstrijd van de Sweetlake Panters; opbrengst uit donaties ver boven verwachting.
Door Jeroen Pronk
Voor de Sweetlake Panters was er zeven jaar na de eerste Teddy Bear Toss extra spanning voor de wedstrijd tegen de Red Eagles uit Den Bosch.
Niet voor niets schetst initiator van de Teddy Toss en doelman Kevin Riedijk: “Zeven jaar geleden overleed mijn neefje Mace op twee jarige leeftijd aan een meningokokkenbesmetting in het Sophia Kinderziekenhuis, ik was enorm onder de indruk. Niet alleen door de medische zorg maar ook door de opvang en begeleiding van de ouders en naaste familie in het nabijgelegen Ronald McDonald Huis Sophia Rotterdam. De opbrengst van de vorige Toss is toen naar dit doel gegaan.”
“Zeven was altijd een bijzonder getal in het leven van de kleine Mace dus vond ik het zeven jaar na dato een mooi moment om wederom aandacht te vragen voor dit goede doel.”
Een traditie
Waarom gooien ijshockeyfans eigenlijk met teddyberen op het ijs? Het is een hartverwarmende traditie ontstaan in de ijshockey league in de Verenigde staten. Fans gooien na het eerste doelpunt van het thuisspelende team knuffels op het ijs.
Wat doet zo’n evenement met de wedstrijdconcentratie? Voor de wedstrijd zegt aanvoerder Michel van Rijswijk: “Ik laat het op mij afkomen, bij de vorige Toss stond ik helaas niet op het ijs, maar ik kan het me wel als een zeer indrukwekkende wedstrijd herinneren. Voor het eerst, zolang ik hier speel, spelen we vanavond voor een uitverkocht huis. Dat geeft sowieso al veel sfeer. Het moet goed komen vanavond.”
Beide oud Jong-Oranjespelers Michel en Kevin zijn vooral onder de indruk van de geste van de Bossche tegenstanders van vanavond die als team een mooi bedrag hebben gedoneerd voor de goede zaak.
Succesvolle avond
En goed kwam het uiteindelijk op die koude vrijdagavond, want 4500 knuffels werden op het ijs gegooid.
De knuffels die op het ijs zijn gegooid gaan naar stichting Sintvoorieder1, om rond de feestdagen een nieuwe thuis te vinden.
Om infectierisico te voorkomen worden deze ingeruild voor 4500 aapjes die wel bij de patiëntjes terecht komen.
De teller loopt nog, want er kan deze week nog gedoneerd worden, maar het streefbedrag van 5000 euro is al ver overstreden.
Het Sophia Kinderziekenhuis krijgt een cheque met (in ieder geval) 6377 euro.
Als klap op de vuurpijl wonnen de Panters met 10-1.
Sintvoorieder1
Stichting Sintvoorieder1 doneert dit jaar 34.000 Sinterklaascadeaupakketten voor kinderen die opgroeien in (verborgen) armoede in Nederland.













