Wilma van Hengel
Wilma van Hengel

Column: Religie Lekker Belangrijk

Actueel 1.075 keer gelezen

Lekker Belangrijk…dát heb ik in mijn schoolloopbaan heel vaak gehoord. Nee, niet van docenten die hun lessen belangrijk vonden. Ik hoorde het van mijn leerlingen. Vooral toen het vak godsdienst Levensbeschouwing ging heten…afgekort LB…Lekker Belangrijk. Dat was precies wat het was en is. En nu hebben we een column met dezelfde naam. Mijn leerlingen nu zijn de vluchtelingen uit het Zoetermeerse AZC die Lekker Babbelen.
Babbelen kan overal over gaan. Over het weer, over je kinderen, over je verleden, over je toekomst. Over je wanhoop en over je hoop. Zelf denk ik maar steeds dat het me maar zal gebeuren dat ik in een wildvreemd land ben en de taal niet spreek. Waarom ben ik in dat vreemde land? Dat is soms heel diep van binnen verstopt, omdat het te erg is wat ik heb meegemaakt. Soms komt het aan de oppervlakte, omdat er dingen gebeuren in de wereld die mij herinneren aan al die ellende… soms komen er dingen aan het licht die verborgen waren al die jaren.
Ik moet denken aan de jonge vrouw die 10 jaar lang niets van haar vader had gehoord en die met het openen van de massagraven in Syrië nu weet dat haar vader 10 jaar geleden al is vermoord. Dan komt veel los en dan is het belangrijk dat wij om elkaar heen staan. Gewoon staan, elkaar vasthouden. Praten... Samen huilen en bidden, elk in de eigen taal, elk in de eigen traditie. Steun geven en steun krijgen. Bidden zonder woorden. Diezelfde jonge vrouw gaf mij haar hoop mee: Wilma ik blijf hopen, ondanks alles, dat er ooit vrede komt en dat ik erbij zal horen in het land waar ik dan woon.
Erbij horen. Dat valt niet mee als je in een AZC woont. Veel vertier is er niet, ook al doen de mensen van het COA hun best, zij zijn beperkt in hun mogelijkheden. Maar er zijn gelukkig mensen in en om Zoetermeer die hun huizen en harten open stellen en die vluchtelingen thuis uitnodigen. Gewoon op de koffie, voor dat gesprek(je). Met handen en voeten en veel liefde. Dan komt er over en weer contact en dan zijn relaties wederkerig. Want je hoort erbij als je meetelt, als je belangrijk bent. Ik wens u veel mooie babbelmomenten toe!

- Wilma van Hengel, pastoraal werker samenwerkingsgemeente Het Lichtbaken

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58