Zwoegen op lastige dicteewoorden. Foto: Gerard van Warmerdam.
Zwoegen op lastige dicteewoorden. Foto: Gerard van Warmerdam.

Dictee schrijven voor het goede doel

Actueel 793 keer gelezen

Zoetermeer - Begin maar met het bestuderen van het Groene Boekje of maak alvast wat proefdictees. Zaterdag 22 maart is het namelijk zover. Dan wordt op het Picasso Lyceum het Groot Zoetermeers Dictee gehouden. Het leukste taalevenement van het jaar is een actie van de Lionsclubs Soetermare en De Meerbloem.

Door Hélène Ouwerkerk

“Omdat taal verbindt”, dat is de slogan van het Groot Zoetermeers Dictee (GZD). En verbinding is er zeker want evenals voorgaande jaren, wordt met de opbrengst van het dictee een goed doel gesteund.
“De opbrengst van het GZD gaat dit keer naar een taalproject voor basisschool De Regenboog”, vertelt Janny Vinke van Soetermare. “Eén van die projecten binnen de school wordt verzorgd door Talenten van morgen. Gericht op taal werken de leerlingen elke week na schooltijd aan het vak begrijpend lezen. Met elke 40 euro die wij ophalen kan er aan 10 kinderen één uur extra taal worden aangeboden. De school bestaat uit 340 leerlingen waarvan 73 procent behoefte heeft aan deze hulp.”
Het dictee wordt dit jaar voor de vierde keer gehouden. Eerder al hielden de Lions een dictee in 2019, 2020 en 2023. “Dit jaar is het Picasso Lyceum de gastheer”, zegt Soetermarelid Alice van Haeff. “De docenten van de school gaan het dictee schrijven. Dat worden vast weer de nodige hoofdbrekers.”
De inschrijving voor het dictee is geopend. “De afgelopen jaren hadden we telkens zo’n 75 deelnemers en daar hopen we nu ook op”, zegt Wim van Veen van Lionsclub De Meerbloem. “De deelnemers zorgen met hun bijdrage voor een mooi bedrag voor het goede doel. Daarnaast zoeken we sponsoren die met een sponsoring het evenement willen ondersteunen.”
Inschrijven kan individueel of met een team. Een team bestaat uit vier leden en kan bijvoorbeeld komen uit de deelnemende scholen, serviceclubs uit de regio, politieke partijen, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Overigens moeten deelnemers aan het dictee wel een binding hebben met Zoetermeer (wonen, werken, vrienden, familie). Burgemeester Michel Bezuijen leest het dictee voor. De prijs voor deelname aan het dictee is voor een team € 150,-. Een Individuele deelname kost € 25,-. Hoewel het dictee het hoofdonderdeel is, kunt u ook genieten van muziek en deelnemen aan de loterij. De professionele catering met onder andere lekkere hapjes en drankjes is in handen van Soetermare en De Meerbloem. Ook de opbrengst van de catering komt ten goede aan het goede doel. Voor bedrijven zijn er diverse sponsorpakketten. Voor inschrijven of voor meer informatie kunt u terecht op www.grootzoetermeersdictee.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1
Diaken Ronald van Berkel, Nicolaasparochie Zoetermeer.
Column: Religie Lekker Belangrijk: Het nieuwe leven, ziet u het om u heen? 25 apr, 09:01
Slanke Sleutelbloem. Foto: Ep Booneman.
Rondwandeling door de Natuurtuin 24 apr, 16:09
De gedecoreerden met burgemeester Bezuijen. Foto: Gerard van Warmerdam.
Twintig Zoetermeerders Koninklijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen 24 apr, 15:55
De actie heeft inmiddels al meer dan 2.500 euro opgebracht.
Mini Roparun bij Ilion 24 apr, 15:09
Tekensessie met Sacha. Foto: Nell van de Bosch-Levendig
Tekenen met Sacha in buurttuin Zoete Aarde 24 apr, 12:58