Chi Ngyen in de technische ruimte van het CKC. Foto: Fred Roland
Chi Ngyen in de technische ruimte van het CKC. Foto: Fred Roland Fred Roland Zoetermeer

Een uniek kijkje achter de schermen

Actueel 1.154 keer gelezen

Zoetermeer - Zoetermeerders een unieke ervaring bezorgen met een kijkje achter de schermen op plekken waar je normaal niet komt. Dat hebben de zes culturele basisinstellingen (CKC & partners, Poppodium de Boerderij, Kunstgarage Franx, Stadstheater, Bibliotheek en Nationaal Videogame Museum) voor ogen met het programma Backstage. Zondag 12 januari is de eerste editie.

Door Hélène Ouwerkerk

Chi Nguyen, interim-directeur van het CKC, kijkt uit naar aanstaande zondag. “We hebben met elkaar de handen ineengeslagen om een concept neer te zetten wat iets doet met de inwoners van Zoetermeer. We willen ze een unieke ervaring geven door ze plekken te laten zien waar ze normaal niet mogen komen”, zegt Chi. Zo kunnen bezoekers een kijkje achter de schermen nemen bij Poppodium de Boerderij, het Stadstheater en de bibliotheek. “Dat is dus met recht ‘backstage’”, zegt Chi. Behalve de zes culturele instellingen doen ook Kick’n Studios en Music Soul House aan het evenement mee.
Tijdens Backstage bruist het van de activiteiten. Toch zijn er volgens Chi naast de backstagerondleidingen bij de zes instellingen wel een aantal die eruit springen. “Zo krijgen mensen bij ZFM Zoetermeer in het CKC de kans om zelf een radioprogramma te presenteren. Wanneer krijg je die mogelijkheid nou?”, zegt de interim-directeur. “Bij Franx is een amuse proeverij tussen de kunstwerken. Bij het CKC kun je in een gelegenheidskoor musicalnummers zingen. Bij de bibliotheek is er een speurtocht en bij het Nationaal Videogame Museum kunnen in het thema koekjes worden versierd”, somt Chi een aantal activiteiten op. “Daarnaast is er ook een samenwerking met diverse restaurants. Cultuur en Culinair. Hoe mooi is dat?”
Voor haar als directeur a.i. is het een pré om samen met anderen een mooi festival op touw te zetten. “Het is zo gaaf om met elkaar zoiets als Backstage te organiseren”, zegt Chi. “Het is onze primaire taak om Zoetermeerders kennis te laten maken met cultuur. We willen de mogelijke drempels daarvoor wegnemen. En als Backstage daaraan bijdraagt is dat natuurlijk mooi.”
Bij Backstage krijgen de deelnemers een Backstagepas. Zoetermeerders kunnen op hun pas stempels verzamelen bij alle deelnemende instellingen en maken drie stempels kans op een mooie prijs. Bijna alle activiteiten zijn gratis. Alleen voor sommige activiteiten moet je je aanmelden vanwege de maximale capaciteit. Alle informatie en het complete programma is te vinden op www.zoetermeerbackstage.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw gisteren
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30
Wilma en Martien kregen de eerste donatie van Jumbo overhandigd door Assistent filiaalmanager Jordi Pavloff. Foto: Janneke van der Ende.
Jumbo steunt weggeefkast van Wilma en Martien 13 jun, 15:14 2