Burgemeester Bezuijen steekt het vrijheidsvuur aan op 5 mei. Foto: Archief/Gerard van Warmerdam
Burgemeester Bezuijen steekt het vrijheidsvuur aan op 5 mei. Foto: Archief/Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Aandacht voor 80 jaar vrijheid

Actueel 890 keer gelezen

Zoetermeer - Dit jaar wordt extra aandacht besteed aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. De gemeente heeft een speciale pagina over 80 jaar vrijheid waar de komende maanden een programma met activiteiten vorm moet krijgen. 

Door Hélène Ouwerkerk

“Helaas is vrijheid en veiligheid niet meer zo zelfsprekend als we bijna tachtig jaar dachten. We kunnen niet meer echt zeggen dat wij van na de oorlog zijn. Daarom zullen we dit jaar veel aandacht besteden aan de viering van tachtig jaar vrijheid”, aldus burgemeester Michel Bezuijen in zijn nieuwjaarstoespraak. “Herdenken en vieren gaan dit jaar hand in hand.”

Er worden allerlei activiteiten voor jong en oud opgezet zoals bijvoorbeeld met de foto-expositie ‘Oorlogsherinneringen in kleur’. Deze tentoonstelling brengt de geschiedenis tot leven, met speciale aandacht voor de gebeurtenissen in Zoetermeer. In april komt er een Vrijheidsconcert; een muzikale middag voor alleenwonende ouderen en inwoners van zorginstellingen, met muziek van de Bill Baker Big Band. In mei is er de Dodenherdenking en een Vrijheidsmaaltijd in samenwerking met alle wijkregisseurs.

Op de website van de gemeente worden inwoners en organisaties om input gevraagd. Wie een idee heeft om deze bijzondere mijlpaal te herdenken of te vieren kan zich bij de gemeente melden. Hierbij kan worden gedacht aan bijvoorbeeld een herdenkingsproject, een culturele activiteit, een leerzaam programma. Ook scholen worden door de gemeente geënthousiasmeerd om aandacht aan 80 jaar vrijheid op te nemen in het lesprogramma. Via Educatie 80 jaar vrijheid is er een landelijke aanbod van lesmaterialen te bekijken en te bestellen.

De komende tijd wordt het programma verder uitgebreid en verzameld op de website van de gemeente.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Mevrouw Hebink wijst is de hal de ruime ‘verboden’ plek aan voor haar scootmobiel. Foto: André van der Wiel.
Stalling scootmobiel vraagt tijd en maatwerk 14 aug, 10:42 7
Foto: Regio15.
Geparkeerde auto verwoest door brand onder appartementcomplex Parkdreef, woningen ontruimd 14 aug, 10:32
Afbeelding
Nieuwe badkamer in een paar dagen: Pijnackers bedrijf Refresh Bathrooms helpt inmiddels heel Nederland 14 aug, 09:44 1
Flat Cumulus viert 30e verjaardag.
Cumulus, een markant herkenningspunt 14 aug, 08:19
Blij moet boekenpakket.
Leesplezier dankzij boekendonatie 13 aug, 15:40
Slavena (links) en Annelies Bouwhuis voor de extra tent op de Jethro Camping
Gezinnen met smalle beurs genieten van gratis vakantie 13 aug, 14:34 1
Afbeelding
Column: Onkruid goed voor de biodiversiteit of juist verloederend 13 aug, 10:37 2
Afbeelding
Motor in brand op Afrikaweg in Zoetermeer 13 aug, 10:19 1