Aanwezigen scheppen Afghaans eten op tijdens Buren & Culturendag. Foto: Stichting Eigen Wij.
Aanwezigen scheppen Afghaans eten op tijdens Buren & Culturendag. Foto: Stichting Eigen Wij.

Succesvolle eerst Buren & Culturendag

Actueel 659 keer gelezen

Zoetermeer - Stichting Eigen Wij hield afgelopen zondag 17 november de eerste Buren & Culturendag in een reeks van zes diverse culturen. Deze zondag stond in het teken van Afghanistan.

Gastvrouw Gol en haar man Wasim waren gevraagd deze dag vorm te geven en hebben dagen voorafgaand keihard gewerkt om de bezoekers kennis te laten maken met de cultuur van hun land en het lekkere eten. Grote tassen met boodschappen, dagen van voorbereidingen in de keuken en een presentatie zorgden ervoor dat het niet alleen een lekkere, maar vooral ook een informatieve en leerzame middag werd. 

De middag begon met een warm ontvangst waar de bijna 50 gasten werden verwelkomd met heerlijke Afghaanse groene thee en goshefeel, oftewel ‘olifantenoren’, een traditioneel Afghaans zoet hapje. Khaled, één van de zonen van gastvrouw Gol, gaf een presentatie over Afghanistan. Geschiedenis, cultuur, de ligging van het land, de bijzondere delfstoen die er te vinden zijn, de natuur, de mensen, de taal en vooral de potentie van het land kwamen allemaal aan bod. Het publiek was bijzonder geïnteresseerd en er werden regelmatig vragen gesteld. 

Een essentieel onderdeel van de Buren & Culturendag is het stukje taal. Daar gingen verreweg de meeste handjes omhoog, want hoe zeg je: ‘Dank je wel’ of gewoon ‘Hallo’ en natuurlijk ‘Eet smakelijk’ in het Afghaans? Zelfs de vraag ‘Hoe zeg je: ‘Ik hou van jou?’ kwam aan bod! Er werd ink meegeschreven in de speciale Buren & Culturendag schriftjes. 

Terwijl de taalles nog gaande was, had Gol het sein al gegeven dat het eten klaarstond. Een grote tafel gevuld met rijst op diverse manieren bereid, verschillende vleesgerechten, vegetarische opties en natuurlijk heerlijke desserts. Alle gasten konden zich tegoed doen aan de heerlijke gerechten, die al duidelijk te ruiken waren bij binnenkomst. Kardemom, koriander en diverse andere kruiden vulden de boerderij met heerlijke geuren. Eten verbindt, wordt wel eens gezegd, zo ook op deze middag. Aan de diverse tafels werden mooie gesprekken gevoerd, nieuwe contacten gelegd en veel nabesproken. Met een goed gevulde maag en een heel voldaan gevoel is een ieder weer naar huis gegaan. 

Buren, buurtbewoners, vaste gasten van Eigen Wij en mensen die voor het eerst bij Eigen Wij kwamen, hebben een fijne middag gehad waarbij weer nieuwe contacten gelegd zijn en waar ze kennis hebben kunnen maken met Afghanistan. Bij Eigen Wij wordt alweer uitgekeken naar de volgende Buren & Culturendag die in januari plaats zal vinden. Meer informatie verschijnt binnenkort op de website www.eigenwij.nl of in de social media van Eigen Wij.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Afbeelding
Column: Formatie nieuw college 30 apr, 10:26 5
Toch een positief jaarsaldo
Zoetermeer sluit financieel af met een overschot 29 apr, 16:26 7
Mirjam de Heer van Stichting Tekenen voor Kinderen mocht een cheque van €2500 in ontvangst nemen.
Lions-SnowWorld Fietsronde: 2500 euro voor goede doel 29 apr, 16:05
Het beeldje werd uitgereikt in kunstgarage Franx door wethouder Jan Iedema (Cultuur). Foto: Patricia Munster.
Chapeaubeeldje uitgereikt aan Gerard Zijlstra 29 apr, 14:17 3
Van links naar rechts: burgemeester Bezuijen, Martin van der Heijden, Jerry van der Ziel en Sofie van der Linden. Foto: Gerard van Warmerdam
Geslaagd Koningsontbijt in de oranjezonnetje 29 apr, 14:04
Wethouder Bouke Velzen. Foto: Gerard van Warmerdam
Bouke Velzen : “Alsof ik in de rust gewisseld word” 29 apr, 11:31 8
hulpdiensten komen ter plaatse vanwege een steekpartij.
Steekpartij Hannie Schaftrode 28 apr, 11:28
In deze workshop leer je op een ontspannen manier de basisbeginselen van het ukelele spelen.
Ukelele workshop voor beginners door B Ukeful 27 apr, 18:13