Maaike Grovenstein maakt een podcast over zwangerschap. Foto: Gerard van Warmerdam
Maaike Grovenstein maakt een podcast over zwangerschap. Foto: Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Podcast over gouden driehoek in zwangerschap

Actueel 631 keer gelezen

Zoetermeer - Fysio Maaike timmert als fysiotherapeut al jaren aan de weg. Dat doet ze onder andere met video’s op Youtube en haar begeleidingstraject voor zwangere vrouwen. Nu is daar een nieuw hoofdstuk bijgekomen. Een podcast over zwanger zijn en om die periode vooral zo fit mogelijk door te komen. Een gesprek met een enthousiaste ondernemer.

Door Hélène Ouwerkerk

Al sinds 2021 zet Maaike zich in voor dames die zwanger zijn voor wie ze haar programma’s Zwanger Fit, Beval Fit, Mamma Fit en ook Baby Fit aanbiedt. “Het is ontzettend leuk om deze doelgroep zo intensief te helpen in deze periode in hun leven”, zegt Maaike. “En sinds ik zelf ben bevallen en moeder ben van dochter Mirthe kan ik vrouwen nog beter begeleiden omdat ik het zelf heb meegemaakt. Ik vind het een superleuke doelgroep. En je kan op een specifiek moment in hun leven megaveel betekenen voor de rest van hun leven. Er komen vaak vrouwen van 50/60 jaar bij mij met klachten die bij navraag zijn ontstaan door niet goed herstellen na de zwangerschap.” Het is voor Maaike dan ook klip en klaar dat kennis over de zwangerschap en wat dat met je lichaam doet van cruciaal belang is. “Voor mij is de drijfveer dat ik iets kan toevoegen waar de vrouwen iets aan hebben voor de rest van hun leven. Ik hanteer daarbij de methode van de gouden driehoek: hart-bekken-kind.”

Podcasts over zwangerschap zijn er volgens Maaike wel. “Maar volgens mij ben ik de enige fysiotherapeut die een podcast over dit specifieke onderwerp maakt”, zegt ze. In ‘Zwanger aan de top’ zo de nieuwe podcast heet, vertelt Maaike over allerlei onderwerpen die belangrijk zijn bij de zwangerschap zoals houding, sporten. Behalve afleveringen waarin Maaike zelf vertelt is het haar bedoeling om ook experts te gaan interviewen. “Ik vind het ontzettend leuk om deze podcasts te maken”, zegt Maaike. “Ik heb hiervoor een cursus gevolgd bij de Podcast Academy. Hier leer je onder andere hoe je een goede podcast maakt en hoe je je podcast lanceert. De eerste podcasts zijn ook beoordeeld door de Academy, ik vind dat heel waardevol want het moet wel goed zijn.” Daarna ben ik aan de slag gegaan en is de podcast te beluisteren op alle podcastkanalen. “Ik heb er al veel opgenomen en iedere week wordt een nieuwe podcast gelanceerd. Mijn doel is vrouwen te inspireren en ze te laten nadenken over een goede voorbereiding.”

De podcast Zwanger aan de top is te beluisteren op Spotify en andere podcast kanalen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro 21 uur geleden 8
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw 17 jun, 11:24
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30