Anouk Sharma toont haar tekening die evenals de tekeningen van Jade en Fabian in de prijzen is gevallen. Foto: Gerard van Warmerdam
Anouk Sharma toont haar tekening die evenals de tekeningen van Jade en Fabian in de prijzen is gevallen. Foto: Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Leerlingen ONC tekenen over de vrede

Actueel 973 keer gelezen

Zoetermeer - Vrede, dat onderwerp is relevanter is dan ooit. Daarom was het extra leuk dat de brugklasleerlingen van ONC Parkdreef zich zo in de materie hadden verdiept voor de Peace Poster Contest van Lionsclub Soetermare.

Door Hélène Ouwerkerk

Lionsclubs over de hele wereld houden op scholen een Peace Poster Contest om aandacht te vragen voor vrede en dit onderwerp op het netvlies te krijgen van de jonge winnaars. Lionsclub Soetermare doet dit al acht jaar op het ONC Parkdreef. De winnaar van de school gaat door naar de districtsverkiezing. De drie beste tekeningen gaan door naar de landelijke verkiezing en die belandt uiteindelijk bij de wereldverkiezing en kan de titel ‘beste Peace Poster van de wereld’ in de wacht slepen. Zover is het nog niet. Maandagochtend verzamelden gespannen leerlingen zich in de aula van de school om te horen wat de jury van hun posters vindt.

Voordat de leerlingen dat hoorden, sprak oud-burgemeester Charlie Aptroot de leerlingen toe met een mooie boodschap. Het was een mooie ochtend in het ONC! Blije winnaars en een mooie oorkonde voor docent Wijtenburg uitgereikt door een lionslid.
Charlie Aptroot heeft de jongeren goed toegesproken met een mooie boodschap. “Vrede gaat niet alleen over landen, staatshoofden die oorlog maken maar ook begint bij jezelf. In de klas en op de sportclub”, aldus Aptroot die de prijsuitreiking voor zijn rekening nam omdat burgemeester Bezuijen verhinderd is. Een mooi weerzien want in zijn tijd als burgemeester heeft Aptroot meerdere keren de Peace Poster uitreiking voor zijn rekening genomen. Na de toespraak van de burgemeester was het woord aan de juryleden, de kunstenaars Verolique Jacobs en Marja Milo. De juryleden konden helaas niet live aanwezig zijn maar bespraken de winnende posters via een videopresentatie. “Het was weer een moeilijke beslissing want we waren onder de indruk van het werk van de leerlingen”, aldus Verolique Jacobse.
Uiteindelijk waren er drie winnaars: Jade Wiersma, Fabian van Soest en Anouk Sharma. Hun tekeningen gaan door naar de regiowedstrijd.
Er was ook een speciaal moment voor docent Marjo Wijtenburg die acht jaar lang de Peace Poster Contest heeft begeleid. Marjo gaat aan het eind van het schooljaar met pensioen dus dit was haar laatste keer. Ze werd door de dames van Soetermare daarom in het zonnetje gezet met een oorkonde en een feestelijk pakket lekkernijen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Opening Nationaal Videogame museum in 2024. Foto: Gerard van Warmerdam.
Gemeentelijke investering Nationaal Videogame museum loopt mogelijk op tot 4 miljoen euro 21 uur geleden 8
Afbeelding
De Aanbouw Expert zoekt timmerman ruwbouw 17 jun, 11:24
Afbeelding
Podiumplekken voor Sportschool Da Graca op de Yujin Cup 15 jun, 14:42 1
Het gebouw Urban Woods in Delft is een voorbeeld van biobased bouwen.
Lezing en gesprek ArchitectuurPunt 15 jun, 12:53
Profiteer nu van de aantrekkelijke voorverkoop: € 10,- per dag en beide dagen € 18,50.
Vijverpop Tributes XL op 11 en 12 september 15 jun, 08:42
Slagturven: baggeren, pletten, steken en stapelen. Prent van Adriaen van de Venne, 1620. (Afbeelding: Beeldbank Zoetermeer)
Canonvenster: 1500 – Turf, de motor van de economie 14 jun, 15:39
Nog nooit werden er zo vroeg zoveel startnummers voor de Geuzenloop verkocht.
Road Runners gaat oefenen voor Geuzenloop 14 jun, 13:35
Duitse slechtvalkvrouw voert haar drie jongen van net twee weken oud. Foto: Wouter Parent (VNVZ).
Natuur onder de loep: Zoetermeerse slechtvalken 14 jun, 08:30