Belly painting voor behoud geboortezorg. Foto: Gerard van Warmerdam
Belly painting voor behoud geboortezorg. Foto: Gerard van Warmerdam Gerard van Warmerdam

Blote buiken beschilderen

Actueel 1.381 keer gelezen

Zoetermeer - Blote buiken in het Stadshart afgelopen vrijdag. Zes hoogzwangere dames lieten hun buik beschilderen door Zoetermeerse kunstenaressen en een professionele belly painter. Aanleiding voor de actie was de petitie voor het behoud van de geboortezorg in Zoetermeer. Want hoewel de petitie in een maand tijd door ruim elfduizend mensen is ondertekend, kunnen er volgens initiatiefneemster Linda Bregman nog heel wat bij.

Door Hélène Ouwerkerk

“Het aantal handtekeningen is in één maand in de zomer nog zeker niet slecht. Toch hebben heel veel mensen de petitie nog niet ondertekend. We moeten daarvoor nog veel meer mensen bereiken. Mensen kunnen hier ook op papier een handtekening zetten als ze het online niet kunnen of willen. Laatst stond er in het ziekenhuis een echtpaar van rond de 80 aan de balie omdat ze de petitie wilden ondertekenen”, vertelt Bregman. “Ik hoop dat deze actie het ondertekenen van de petitie weer een boost geeft.”
De angst dat de geboortezorg in Zoetermeer gaat verdwijnen is voor Deborah een reden om mee te doen. Zij laat haar 39 weken zwangere buik beschilderen door de Zoetermeerse kunstenaars Verolique Jacobse en Sylvia Essenberg. “Als de geboortezorg verdwijnt dan is er echt een probleem. Want ik denk niet dat we zo snel in het Hagaziekenhuis in Den Haag kunnen komen”, zegt Deborah die in verwachting van haar eerste kindje is. Haar partner Olaf vult aan: “Ik vind het raar dat deze beslissing is genomen. Volgens mij alleen vanwege geld en niet in het belang van de zwangere dames.” Deborah die in Bergschenhoek zwangerschapszwemmen heeft gedaan zegt dat de op handen zijnde sluiting ook daar enorm leeft. Ondertussen zijn Verolique Jacobse en Sylvia Essenberg druk bezig om een jongetjes olifant op de ontblote buik van Deborah te schilderen. “Dat is echt wel anders dan wat we normaal doen. We zijn natuurlijk geen professionele belly painters. Maar,” voegt Verolique er lachend aan toe, “alles voor het goede doel.” Dat vindt ook beeldhouwer Fieke Hordijk die sterren op de buik van Manon aan het schilderen is. “Het is zo’n goed doel. Ik heb de petitie zelf ook meteen ondertekend. Stel je voor, je bent thuis aan het bevallen en er gaat wat mis en je moet naar het ziekenhuis? Dan wil je toch niet helemaal naar Den Haag of Gouda?” Dat vindt Manon ook. Zij is 35 weken zwanger van haar tweede zoontje. “Het is toch vreselijk dat als je zwanger bent je je zorgen moeten maken over waar je kan bevallen. Zoetermeer is groot genoeg voor een volwaardig ziekenhuis. Zeker omdat er ook mensen van buiten Zoetermeer bevallen”, zegt zij. Voor Daysee Poppy is het beschilderen van buiken vaste prik. Als belly painter, grimeur en schminkster doet zij dit dan ook professioneel. Op de buik van Jade die in verwachting is van een tweeling, prijkt een open rits waar twee kopjes uit komen. Jade vertelt: “Ik vind het zó belangrijk dat er een afdeling verloskunde blijft. Mijn eerste bevalling was best moeilijk. Dan wil je het ziekenhuis toch gewoon dichtbij hebben.” Dat bevestigt ook Daysee. “Mijn kinderen zijn al groot maar die zorgen wil je toch niet als je hoog zwanger bent?”
Inmiddels mag de actie een succes worden genoemd want op de website van de petitie is te zien dat op vrijdag ruim 300 nieuwe mensen de actie online hebben ondersteund. Na de zomer worden er ook flyers in verschillende talen verspreid en worden ouders op scholen en consultatiebureaus opgeroepen om de petitie te onderteken. Heeft u de petitie nog niet ondertekend maar wilt u wel dat de geboortezorg in Zoetermeer blijft? Ga dan naar www.petities.nl. Daar vindt u de petitie over de geboortezorg.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Jaarlijkse dodenherdenking. Foto: Gerard van Warmerdam
Dodenherdenking in Wilhelminapark 1 mei, 09:07
Aanmelden: Is niet nodig, kom gewoon langs. Foto: Hof van Seghwaert.
Informatiebijeenkomst voor nieuwe vrijwilligers bij Hof van Seghwaert 30 apr, 16:14
Magisch Zoetermeer houdt Vrijheidsmaaltijden.
Herdenken & Vieren bij Bibliotheek 30 apr, 15:13
Dit jaar is Villa Eigenwijze het goede doel van de Geuzenloop en wandeltochten.
Geuzenloop en wandelen op zondag 27 september 30 apr, 12:37
Afbeelding
Column: Formatie nieuw college 30 apr, 10:26 5
Toch een positief jaarsaldo
Zoetermeer sluit financieel af met een overschot 29 apr, 16:26 7
Mirjam de Heer van Stichting Tekenen voor Kinderen mocht een cheque van €2500 in ontvangst nemen.
Lions-SnowWorld Fietsronde: 2500 euro voor goede doel 29 apr, 16:05
Het beeldje werd uitgereikt in kunstgarage Franx door wethouder Jan Iedema (Cultuur). Foto: Patricia Munster.
Chapeaubeeldje uitgereikt aan Gerard Zijlstra 29 apr, 14:17 3