
Terugkeer nachtbussen essentieel voor jongeren
Actueel 1.299 keer gelezenZoetermeer - Jeffrey van Gils, VVD-raadslid en voorheen fervent gebruiker van de nachtbus, weet hoe essentieel deze bussen naar Den Haag en Leiden zijn. Al een paar jaar lobbyt hij voor de terugkeer. “Als Zoetermeer aantrekkelijk wil zijn voor studenten en jongvolwassenen is een nachtbus keihard nodig”, is zijn pleidooi.
Door Ineke de Jong
Berend Aptroot, die sinds een maand in de VVD-fractie het woordvoerderschap OV heeft overgenomen, vertelt hoe het een aantal jaren geleden tot stand kwam. “Toen al maakte de VVD zich hier hard voor. In 2017 lukte het op ons initiatief om naast de nachtbus naar Den Haag een proef te starten met een nachtbus naar Leiden. Dit was zo succesvol dat vervoerder Ariva hiermee is doorgegaan. Tot Covid kwam en alles stopte.”
Vorig jaar begon het lobbyen van Van Gils opnieuw, aangemoedigd door Niels Voogd, die er meermaals over kwam inspreken in de gemeenteraad. Hoewel de stad niet zelf over dit vervoer gaat omdat het een onderdeel is van het regionale OV-plan, vroeg Van Gils verleden jaar toch aan het college of ze zich hard wilden maken om de nachtbus terug te krijgen. Hij stelde namens de VVD-fractie een plan op met daarin het voorstel subsidie te gebruiken om een aantal jaar de nachtbus te financieren als een soort proefperiode. “Het doel is om bij vervoerders aan te tonen dat het een succes is en in een behoefte voorziet. Hopelijk nemen zij de nachtbussen dan weer op in de dienstregeling,” aldus Aptroot.
Zoetermeer wil aantrekkelijk zijn voor jongeren. Er komen mede dankzij het Dutch Innovation Park veel studenten. Om hen te behouden worden er specifieke jongerenwoningen gebouwd. “De gemeente zet zich heel goed in om steeds meer MBO-opleidingen hier naartoe te halen,” vertelt Aptroot. “We hopen dat ze dan hier gaan werken en blijven plakken. In Zoetermeer is niet zo heel veel voor jongeren, dus het helpt als we het makkelijker maken om in een omliggende stad uit te gaan en ‘s avonds veilig thuis te komen.”
Tijdens het voorjaarsdebat zijn de plannen gemaakt voor de begroting voor 2024. In oktober of november is de begroting rond en worden de details bekend of en vanaf wanneer de nachtbussen eventueel gaan rijden. “Als er geld wordt vrijgemaakt, moeten er afspraken komen met de rijdende busmaatschappij,” legt Aptroot uit. “Ook hebben we te maken met meer dan één maatschappij. Tussen Zoetermeer en Den Haag rijdt een andere vervoerder dan tussen Zoetermeer en Leiden. Als het wordt uitgevoerd, zal dit in het komend jaar 2024 worden.”













