Organisator Carolien van Eerde wil nog meer bedrijven en organisaties de beursvloer op.
Organisator Carolien van Eerde wil nog meer bedrijven en organisaties de beursvloer op.

Maatschappelijke Beursvloer moet de stad mooier maken

Actueel 129 keer gelezen

Zoetermeer - Na het succes van de eerste Maatschappelijke Beursvloer vorig jaar komt er een grotere tweede editie op dinsdag 3 november. Elkaar ontmoeten en in de ogen kijken werkt. Bedrijven en maatschappelijke organisaties, variërend van zorg, onderwijs, cultuur, sport en alles wat ertussen zit, vinden elkaar en slaan de handen ineen via matches om de stad mooier te maken. Organisator en drijvende kracht achter dit evenement is Carolien van Eerde, met geslaagde voorbeelden en via haar netwerken trekt ze mensen enthousiast de beursvloer op.

Door André van der Wiel

“Ik heb maar even een lijstje gemaakt om niets te vergeten.” Organisator Carolien van Eerde somt mooie matches van vorig jaar op waardoor het idee achter de beursvloer gaat leven. “Jong Perspectief had een 100% score met maar liefst zes matches. Met budoschool Kai Sei lukt het om enerzijds jongeren in beweging te krijgen en te laten zien hoe leuk het is om te sporten. En om jongeren een bedrijf te laten ervaren was er het dierentehuis. Als tegenprestatie is het hondenverblijf geschilderd.” Via de beursvloer en de gesprekken komt vraag en aanbod in beeld. “Het werkt twee kanten op en kan over van alles gaan. Van pakken koffie, tot tegels en vervoer. Zoals bouwbedrijf gebr. Huurman en BMX Zoetermeer. In de aanbieding deskundigheid voor de startheuvel met in ruil een clinic voor het bouwbedrijf. Ze geven elkaar dus iets waar ze goed in zijn. Het is uitruilen met gesloten beurzen.”

Van Eerde mag deze Maatschappelijke Beursvloer nu in opdracht van de gemeente organiseren en het loopt niet meer via subsidie. “Daarmee wordt het belang van deze aanpak aangegeven. Wethouder Lisette Sandifort zal de beursvloer openen en we hopen op meer organisaties en bedrijven. Vorig jaar 30 bedrijven en 50 maatschappelijke organisaties, nu respectievelijk 50 en 75. En omdat we dan 200 gasten verwachten hebben we nu als locatie de Dutch Innovation Factory aan de Bleiswijkseweg die meer ruimte heeft dan de Entree. En we zitten daar ook dicht bij de ICT-bedrijven.”
Naast de opdracht van de gemeente heeft ook Fonds 1818 een bijdrage toegezegd en zijn er bedrijven die willen sponsoren. De komende maanden mag Carolien met haar team van twee harde werkers en een vrijwilliger fors aan de bak. Alle netwerken worden ingezet. “Ik ga overal buurten en ook de wijkregisseurs van de gemeente weten we te vinden. Mijn wens is nog dat er wat grote bedrijven gaan meedoen. Die hebben vaak meer in de aanbieding met een groter personeelsbestand dan de kleinere bedrijven. En een nieuwsbrief is naar 1000 adressen gestuurd.” Via een rekentool is de maatschappelijke waarde, al zou het om geld gaan, vorig jaar berekend op € 92.179,- op basis van 58 matches, dit jaar hoopt de organisatie over de ton heen te gaan. De maatschappelijke waarde voor de stad is niet alleen in geldwaarde uit te drukken.

Bedrijven en organisaties zijn van harte welkom. Carolien vat nog even samen waar het om gaat: “Menskracht, kennis, materialen, vervoer, ruimtes: je hebt het of je hebt het nodig. De beursvloer is het moment waarop je met elkaar in gesprek bent. Dat is toch anders dan een website met vraag en aanbod die het hele jaar open staat. Zo ontstond vorig jaar een drieslag tussen de Stichting Iedereen een maaltijd die bij poppodium De Boerderij een ruimte vond voor de bingo, waarop oud-wethouder Bouke Velzen zich aanbood als bingo master. En als klap op de vuurpijl hebben deelnemers door mee te doen een kans hun SROI (social return of investment) of SEBO (Sociaal Economisch Betrokken Onderneming) verplichting te kunnen nakomen.”

De Maatschappelijke Beursvloer 2026 is op dinsdag 3 november 2026 in de Dutch Innovation Factory aan de Bleiswijksweg 37 in Zoetermeer van 19.00 tot 21.00 uur. Inschrijven: www.zoetermeerseuitdaging.nl/aanmelden-beursvloer-2026.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Organisator Carolien van Eerde wil nog meer bedrijven en organisaties de beursvloer op.
Maatschappelijke Beursvloer moet de stad mooier maken Actueel 2 uur geleden
Oosterheemplein. Foto: Dick Valentijn.
Architectuurwandelingen in Oosterheem deze herfst Actueel 3 uur geleden
Afbeelding
De Kamer van Inwoners zoekt mensen die mee willen praten over een gezonder Zoetermeer Actueel 6 uur geleden
Leer wat men moet doen in een noodsituatie.
Workshop ‘Geen Nood’ Rode Kruis Actueel 7 uur geleden
Ad van der Helm, pastoor H. Nicolaasparochie
Column - Religie Lekker Belangrijk: In vrede samenbrengen Actueel 9 uur geleden
Circa dertig bedrijven uit de regio zijn aanwezig en laten zien met welke technieken zij werken.
Jongeren maken kennis met techniek Actueel gisteren

Uit de krant

“Film is voor mij het ultieme Gesamtkunstwerk”, vindt Ratzke. Foto: Alek Bruessing.
‘Kopfkino’: ode aan 130 jaar filmgeschiedenis 9 okt, 12:48
Afbeelding
Zoetermeerders leveren 191,5 kilo vuurwerk in 9 okt, 11:32
Tijdens Burendag veranderde Stichting Eigen Wij aan de Voorweg voor één dag in een speelparadijs voor volwassenen.
Eerste editie Grote Mensen Speeldag smaakt naar meer 9 okt, 11:25 4
Sebastiaan Smits, directeur Storytellers
Column: Tolerantie 9 okt, 10:26
Met onder andere een fietstocht werd het 35-jarige jubileum gevierd.
Barnsteen bestaat 35 jaar 9 okt, 08:23
De presentatoren Hans Ouwerkerk, René van Geffen en Sicco Louw. Foto: Gerard van Warmerdam.
Roel van der Vlies te bij Zaterdag Live! 8 okt, 17:18
De animo voor de plantjesmarkt was groot. Foto: Sandra Zeilstra.
Bewoners vieren verduurzaming in Hovenbuurt 8 okt, 16:04 1
Foto ter illustratie.
Cameratoezicht aan de Parkdreef na meerdere autobranden 8 okt, 15:25